Zdeněk Piškula udělal 10 000 kliků! Jak se herci ze Zlatého podrazu chystali? Koukněte na video!

Reklama

Tréninky herců před začátkem natáčení Zlatého podrazu byly tvrdé a náročné. Herci odjeli i na skutečný kemp do Nymburka, kde hrají mnohonásobní basketbaloví šampioni. Trenéři spočítali, že během tréninků a natáčení udělal každý mimo jiné skoro 10 000 kliků. A také nastříleli stovky košů. Někteří herci měli přímo rozkazem od Radima Špačka že musejí zesílit. O některé se zase bál producent Jaroslav Bouček kvůli zranění. Zdeněk Piškula laboroval s bolavým kotníkem ještě ze STAR DANCE a fyzioterapeut ho naučil speciální tejp na kotník. Pokrok, jaký herci udělali v basketu, ocenili i ti nejpovolanější. Například bývalý hráč NBA, spoluhráč slavného LeBrona Jamese Jiří Welsch herce chválil a říkal, že nevěřil, že se mohou naučit tak dobře hrát. Během natáčení se ke klikování přidal i režisér Radim Špaček. A proč vlastně tolik kliků? Nejen kvůli svalům. Při natáčení se pot stříkal z rozprašovače, ale to správné zarudnutí tváře a únavu si herci navozovali právě permanentním klikováním. Vše ve zdraví přežili. Navíc jim díky přípravě na film narostly skutečně tvrdé svaly. Bez dopingu.

O filmu Zlatý podraz: Příběh o vášnivé lásce, basketbalu a životě ve stínu politiky. Film začíná v roce 1938. Hlavní linii snímku tvoří osudová láska mladého právníka a sportovce Franty (Filip Březina) k tanečnici Michelle (Patrycja Volny), s kterou se seznámí na poválečném Mistrovství Evropy v basketbalu v Ženěvě. Michelle je osudem pronásledovaná dívka, která prchla z vlasti před Stalinem i Hitlerem. Jejich příběh, který kromě politiky ovlivní i dva protikladní jedinci trenér Valenta (Stanislav Majer) a funkcionář Hrabal (Ondřej Malý), vrcholí v roce 1951, kdy Evropu už na mnoho let rozdělila železná opona.

Režie: Radim Špaček
Producent: Jaroslav Bouček BUC-FILM
Kamera: Vladimír Smutný
Scénář: Jakub Bažant, Kristina Nedvědová, Jiří Závozda
Hrají: Filip Březina, Zdeněk Piškula, Patrycja Volny, Jan Hartl, Alena Mihulová, Ondřej Malý, Stanislav Majer, Simona Lewandowská, Jiří Roskot a další
Premiéra: 25. října 2018
www.zlatypodrazfilm.cz

Komentáře