Zdravé léto: Jak si užít teplé počasí v souladu se zdravým životním stylem?

Reklama

Léto je pro mnohé z nás nejkrásnější období v roce. Přirozeně trávíme velké množství času venku, věnujeme se sportu a aktivitám, na které v chladnějším počasí není chuť nebo čas. A protože jsou teplé dny v plném proudu, připravili jsme si pro vás tipy, jak si jej užít plnými doušky.

Pro milovníky sportu a aktivního odpočinku

Na výlety nebo dlouhé túry, do terénu, na hory i do lesů. Všechny překážky snadno překonáte se sportovními holemi, které vám poskytnou oporu. Jestli hledáte toho pravého parťáka, spolehněte se na trojdílnou hůl Black Series Carbon. Dokáže reagovat na ergonomické požadavky vaší ruky, pogumovaný hřbet rukojeti Aergon Air nabízí maximální přilnavost a kontrolu při sestupu z kopců. Zkrátka vás podrží i v těžkém terénu a vy ze svých výšlapů budete mít ještě lepší zážitek!

 

Leki, Black Series Carbon, 4 380 Kč

Po sportovních výkonech je důležité doplnit energii. Abyste svému tělu dopřáli to nejlepší, nesmíte zapomenout na žádnou z hlavních složek potravy, tedy sacharidy, tuky i bílkoviny. Talíř plný zeleniny, masa a přílohy je ideální, často však skvěle poslouží i energetické tyčinky, které kromě toho, že mají super složení, se vejdou do kapsy nebo batohu, můžete je tedy mít kdykoliv po ruce. Tyčinky Veloforte mají navíc i skvělou chuť: najdete v nich citrusové plody, ořechy, koření, jsou plné vitamínů a minerálů, které pomáhají regulovat hladinu cukru v krvi. Díky vyrovnanému složení navíc obsahuje i dostatek bílkovin, které jsou pro sporovce extra důležité, a pochutnají si na nich i vegani a ti, kdo vyhledávají gluten free potraviny.

Tyčinky Veloforte, 80 Kč

Ovocné osvěžení ve formě zdravé svačinky si můžete dopřát po celé léto díky limitované edici Skyru. Ten nyní seženete nově s mangovou a ostružinovou příchutí. Skyr je vhodné do jídelníčku začlenit kvůli vysokému obsahu bílkovin, minimálnímu podílu tuku a také prospěšným látkám obsažených v mléčných výrobcích.

U zdravého životního stylu ještě zůstaneme, tentokrát se však přesuneme do teoretické roviny, která je neméně důležitá. Zaměříme se na dlouhověkost a cesty, jak jí dosáhnout. Vše je přehledně sepsané v nové knize 7 návyků dlouhověkosti, kde se autoři zaměřují na pilíře, na kterých stojí dlouhodobé zdraví a vitalita. Dílo nejen, že čtenáře seznámí s nejzásadnějšími návyky pro zdravý životní styl, zároveň poskytne návod, jak jich dosáhnout. Vzít si ji můžete třeba na dovolenou a po výkonech si dopřát trochu relaxu a odpočinku.

Pitný režim je důležitý za každého počasí během celého roku. V létě, kdy je řada dní horkých a tropických, jeho důležitost ještě stoupá. Minerálky, voda s citrónem, domácí limonády nebo ledové čaje doplní tekutiny a osvěží organismus. Pokud máte s dodržováním pitného režimu problém, doporučujeme pořídit si stylové láhve nebo sklenice, díky kterým se budete na svůj osvěžující nápoj pokaždé těšit! Například skláři z železnobrodské firmy DT GLASS vyrábí sklenice metodou upcyklace z prázdných láhví od vína. Tak eliminují nadbytečný odpad, který by byl jinak vyprodukován, a navíc dávají druhý život již nepotřebným produktům. Sklenice jsou tedy originálním doplňkem, který pomáhá planetě! Pořídit je můžete na webu darkove-sklo.com za cenu od 59 Kč za kus!

Komentáře