Znáte slovenskou zpěvačku Zuzanu Mikulcovou? Úspěšné album Dievča teď představí v Čechách

Reklama

Slovenská zpěvačka a skladatelka Zuzana Mikulcová má na kontě již dvě autorská alba a na slovenské scéně se těší velké oblibě. Žánrově spojuje autorský projekt zpěvačky slovenské texty s pop-soulem a s prvky elektronické hudby. Jako host vystoupila před Lisou Simone a José Jamesem ve Slovenském rozhlase a Jamesi Bluntovi hostovala v NTC v Bratislavě.

V loňském roce nahrála s rappery Vecem a Tonem S (Ultrazvuk) skladbu Tváre slobody k výročí Sametové revoluce, kterou prezentovali na Koncertech pre všímavých – cenách Bílá vrána. Představila se také na vystoupeních Peter Lipa75 let v plném nasazení, cenách Via Bona Nadace Pontis, Igric 2019, v televizních pořadech Advent 2016 na RTVS, Legendy popu, Zlaté časy a jako hudební host vystoupila v relaci Trochu jinak v SND a jinde. V roce 2010 se stala „Novou tváří slovenského jazzu“.

Své aktuální album Dievča představí zpěvačka společně s kapelou 30. ledna v klubu Kafé v kině ve Veselí nad Moravou, 31. ledna v Praze v Jazz Docku a 1. února v Brně v Music Labu.

Album Dievča je to nejlepší, co jsem kdy nahrála,“ zhodnotila svůj poslední počin sama autorka. Společným rysem obou sólových alb jsou intimní a osobně laděné texty, které jsou výhradně autorské. „Na novém albu zaznívá více témat, ale tím hlavním je reflexe dětství a dospívání,“ doplňuje Zuzana.

O produkci alba Dievča se producent Andrej Hruška (Celeste Buckingham, Lucie Bíla, Katarína Málikova) podělil se členy kapely Michalem Šelepem (Andrej Šeban, Tibor Feledi Kairos quintet) a Ľubošem Ambrózaiem (Genius Locci, Space cats). Většina nahrávek vznikla na dřevěné chatě na severu Slovenska v Osturni.

Od vydání poslední nahrávky zpěvačka zveřejnila několik skladeb spolu s videoklipem, jako Pár Snov, Márne boje nebo Hovor mi. V červnu zveřejnila komorní verzi maďarské lidové písně Kis Kece Lányom, kterou nahrála spolu s kontrabasistou Michalem Šelepem živě v stupavské synagoze jako první hudební 360° video na Slovensku. V listopadu vydala videoklip k titulní písni alba Dievča, kde vystupují děti z dětských domovů. Album se těší pozitivním reakcím, dostalo se do výběru 50 nejlepších alb za rok 2018 podle redakce serveru hudba.sk a do výběru 25 nejlepších slovenských alb za rok 2018 podle redakce newmodelradio.sk.

Termíny koncertů:

  1. 1. – Veselí nad Moravou – Kafé v kině
  2. 1. – Praha – Jazz Dock a 1. 2. – Brno – Music lab

Foto Dominik Janovský, Jakub Čajko

Komentáře