Velikonoční dort

Reklama

U výroby oblíbeného dortu Pavlova z pečeného krému a šlehaných bílků se meze fantazii nekladou. Inspirujte se velikonoční variantou ve tvaru vajíčka od hvězdy blogerské scény Tinajedoma a uhraňte jím svou velikonoční návštěvu. Citronový krém a ovoce koledníkům přijdou na osvěžení vhod.

Suroviny na korpus:
6 bílků
špetka soli
300 g práškového cukru
1 lžička kukuřičného škrobuCitrónový krém:
2 citróny – kůra i šťáva
2 celé vejce
160 g práškového cukru
110 g másla

Suroviny na ozdobení:
šlehačka z 2 dcl smetany ke šlehání
ovoce (např. hroznové víno a borůvky)
lístky máty
 
Postup:
1) V míse kuchyňského robotu KitchenAid vyšlehejte bílky se špetkou soli, dokud se nezačnou tvořit špičky.
2) Poté začněte postupně přisypávat cukr s kukuřičným škrobem a vanilkou a vše vyšlehejte do jednolité hmoty. Na pečicí papír si nakreslete šablonu ve tvaru vajíčka – velikost je jen na  vás.
3) Vyšlehanou bílkovou hmotou naplňte cukrářský sáček se zdobící špičkou a pomocí něj si vykreslete nejdříve kontury vajíčka. Zbylou hmotou pak pomocí silikonové stěrky vyplňte také vnitřek vajíčka.
4) Pečte v troubě předehřáté na teplotu 140°C asi hodinu, a poté ještě v troubě s pootevřenými dvířky dosušte dalších 15 minut.
5) Mezitím si připravte citrónový krém. Do rendlíku rozklepněte vejce, rozmíchejte a přidejte máslo nakrájené na kostky. Dejte na sporák a za stálého míchání přidejte ostatní ingredience. Trvá to zhruba 8 minut než se hmota dobře spojí  a začne houstnout. Snižte plamen sporáku a když je krém dost hustý, odstavte ze sporáku a nechejte vychladnout.
6) V míse kuchyňského robotu KitchenAid si vyšlehejte šlehačku s cukrem a můžete se pustit do zdobení.
7) Korpus rovnoměrně potřete nejprve citrónovou polevou, a poté na něj navršte také šlehačku.
8) Finální zdobení je na vás, můžete zvolit pravidelné rozmístění ovoce a vytvořit tak klasický vzor jako na velikonočním vajíčku nebo ovoce rozházet ledabyle a odzdobit lístky a mátou.

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“19396″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“450″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“313″}}]]

Zdroj:Recept pro blog.kitchenaid.cz připravila bloggerka Tinajedoma.

Komentáře