Co je nejdůležitější na světě?

Reklama

Rozhovor s terapeutkou Olgou Plchovou, která se zabývá celostním pojetím člověka v této době. Olga Plchová při svých terapiích klade důraz na poznání sebe sama, uvědomění si své podstaty, souvislostí a napojení na lásku. Rovněž se zabývá rodinnými konstelacemi, kvantovou terapií a prací s energiemi ve všech úrovních. Úspěšně pracuje s traumaty získanými během života a s odblokováváním.

Dnešní svět je o velkém stresu, lidé jsou tlačeni do situací, ve kterých si nevědí rady a častou mají pocit, že nejsou dost dobří. Co byste těmto lidem poradila?
Myslím, že největší problém je dokázat se zastavit a podívat se, jak se teď v této chvílí cítím, a jak na mě působí situace, ve které právě teď jsem. Je to nepatrný krok, který nám dá okamžitě odpověď na danou situaci.

Co říkáte na to, že dnes mezi lidmi často chybí porozumění a pochopení jeden druhého, a opravdová láska takřka vymizela?
Musíme si uvědomit, co je pro nás na prvním místě. Budeme se sami divit, co nám vyskočí za odpověď. Dále si musíme položit otázku, zda je toto pro mě opravdu nejdůležitější a na prvním místě. Je důležité rozhlédnout se kolem sebe a podívat se do svého srdce, co mi vlastně nejvíce chybí. A proto bychom se stále měli ptát sami sebe, co je pro nás na prvním místě. Pro mne jasná odpověď: láska k sobě samé a ke svému partnerovi, se kterým mohu vše sdílet a prožívat.

A co když ten člověk partnera nemá?
Vždy je to svobodná volba na každém jedinci, aby si uvědomil, zda chce být sám nebo sdílet a zažívat vzájemnou lásku a propojení mezi partnery. Pokud si člověk uvědomí, že se mu nelíbí být sám, láska stále nepřichází, je důležité uvědomit si, že má někde ukrytý problém, který, pokud bude chtít, může vždy vyřešit.

To se lehko řekne, spousta lidí je dnes stále bez partnera, komunikují více virtuálně, než osobně, scházejí se přes seznamky, odpovídají na inzeráty v tisku.
Z vlastní zkušenosti vím, že nejtěžší je uvědomění, že nechci být sám, a že chci naplno prožívat pocity lásky se vším, co k tomu patří. Právě proto, že lidem chybí vzájemné osobní setkávání a osobní komunikace verbální i neverbální. Lidé se neumějí napojit na své skutečné pocity a proto je pro ně snažší chat nebo sms, kde nic takového nemusejí prožít, a to je vleká chyba, protože bez nacítění svých pocitů člověk nemůže vidět to, co by vidět měl, jak u sebe, tak u druhého člověka.

Proč si myslíte, že chatovaní nebo psaní sms v této v podstatě elektronické době, kdy lidé spolu snad už ani jinak nekomunikují, je špatně?
Já nejsem zásadně proti, doba už je taková, ale myslím si, že je důležité si uvědomovat hlavně to, zda chci opravdovou lásku a nebo jen povyražení, které způsobí tato komunikace. Prostřednictvím sms nebo chatováním můžu narazit na toho pravého, ale bez osobního setkání a zmíněného procítění nemůžu poznat opravdovou lásku. Důležité je uvědomění si svého záměru a uvědomění si svých prvotních pocitů, kdy při setkání s druhou osobou dochází právě k tomu uvědomování si sama sebe, uvědomování si svých pocitů, odkrývání svých pocitů a začátek prociťování vůči partnerovi.

Proč by tedy láska měla být na prvním místě?
Protože v tuto chvíli si uvědomujeme sami sebe, uvědomujeme si své niterní pocity, svůj úhel pohledu, který nás naplňuje a přináší nám vnitřní pocit štěstí, který nenajdeme nikde jinde, než uvnitř sebe sama.

V našem magazínu se budete pravidelně setkávat s tématy dnešní doby a profesionálními odpovědmi této zkušené terapeutky.

Pokud máte nějaký problém nebo dotaz, prosím pište na ola.plchova@seznam.cz nebo volejte na 724 098 129

Komentáře