5 důvodů, proč vyrazit na Fingers Up

Znáte to, jak se říká, že někdo za málo peněz dostane hodně muziky? Festival Fingers Up, který se uskuteční ve dnech 29. – 30. 6. 2018 v areálu Morava Campu v Mohelnici, by si z tohoto přísloví mohl klidně udělat marketingový slogan. Za jednu vstupenku totiž dostanete nejen pořádnou porci muziky, ale také volný vstup na workshopy a přednášky, zázemí pro sport i odpočinek, bazén a hlavně rozmanitou gastrozónu.

Důvod č. 1: Hudební kombinace mainstreamu s alternativou
I letos si na Fingers Up budou fanoušci připadat jako na festivalu nové generace, tedy na festivalu, kde skvělou hudbou vše teprve začíná! Komu bude tentokrát patřit pódium? Organizátoři vyslyšeli přání fanoušků a rozhodli se do programu zařadit tradiční festivalové interprety, jako jsou Tomáš Klus, Vypsaná Fixa, Sto zvířat, Prago Union nebo Emma Smetana… Chybět nebudou ani kapely z regionu – olomoučtí No Distance Paradise, šumperští rockeři Trocha klidu nebo šumpersko-brněnská formace Acute Dose, o kterých se mluví jako o velkém příslibu domácí scény. Fanoušci se mohou těšit také na pražskou kapelu Pilot nebo Mejlu z Vypsané Fixy, který pod přezdívkou Sleeping Boy vystoupí jako DJ. To je jen zlomek toho, co se v areálu, kde to k bazénu není odnikud daleko, chystá. Na Fingers Up vystoupí také dvaadvacetiletý Belgičan s kytarou Milo Meskens, vídeňská čtyřka At Pavillon, v ČR žijící hudebník s britskými kořeny James Harries, slovenští Bad Karma Boy nebo izraelští Buttering Trio.

Důvod č. 2: Cestovatelské přednášky a workshopy
O nevšední zážitky, které sesbíral daleko za hranicemi naší země, se podělí Jiří Čeloud, který na ručně poháněném kole, handbiku, projel s kamarády kus Islandu, Írán, Maroko, Izrael a Palestinu. Navzdory ochrnutí urazil tisíce kilometrů, během nichž čelil písečné bouři i sněhové závěji. O svých zkušenostech s cestováním povypráví také Hana Machalová, která už rok přednáší po celé republice, a dodává lidem kuráž poznávat svět. Kde se hovoří o cestování, tam nemůže chybět ani Tomáš Poláček, redaktor magazínu Reportér, známý tím, že se rozhodl uskutečnit cestu autostopem kolem světa. Na podzim roku 2017 stopem procestoval Afriku, kde vážně onemocněl. A právě o této cestě bude jeho povídání. Během workshopu s Anie Songe, autorkou knihy Továrna na sny, cestovatelkou a malířkou, si zájemci vyrobí originální náramek z bavlnek a minerálů. U stánku TyfloCentra Olomouc, o.p.s., které pomáhá lidem s poruchou zraku, si budou moci lidé vyzkoušet, za jak dlouho složí hmatové pexeso, poznají vůně nebo projdou trasu s bílou holí. Navíc zde budou k dispozici stylové placky, jejichž koupí návštěvníci finančně podpoří tuto organizaci.

Důvod č. 3: Geniální menu v gastrozóně
Veškeré festivalové občerstvení připravují z čerstvých lokálních surovin pečlivě vybraní dodavatelé. „Do naší gastrozóny nepustíme jen tak někoho,“ říká hlavní pořadatel festivalu Petr Elgner: „Kvalita nabízeného občerstvení je pro nás od prvního ročníku důležitá. Chceme, aby od nás naši fanoušci odjížděli s pocitem, že jídlo bylo jedním z mnoha silných zážitků, které si z Mohelnice odvážejí.“ Energii, kterou návštěvníci festivalu přetaví do zábavy, mohou letos načerpat třeba z hamburgerů Cakir’s Burger, kvalitních masových pokrmů z Mikrofarmy, těstovin Pasta truck, grilovaných makrel Mamakrela, FÆNCY FRIES hranolek nebo veganských delikates z Živé Zahrady. Kuchaři z CÔDÔ Vietnamese deli & Sushi bar připraví pro milovníky vietnamské kuchyně ty nejlepší jarní závitky a chybět nebude ani stánek s čerstvými saláty značky Salátovník.

Důvod č. 4: Bombastická párty u bazénu
Slunečníky, lehátka, koktejly na baru, bazén… to není Karibik, to je Fingers Up – jediný moravský multižánrový festival, na kterém nemusíte chodit v plavkách jen po souši, čeká tu na vás totiž úžasné koupaliště. „Oproti jiným festivalům si totiž zakládáme na tom, aby se tu návštěvníci cítili skutečně dobře,“ říká hlavní pořadatel Petr Elgner. Že nejde jen o planá slova, potvrzuje hodnocení veřejnosti. Ve velké letní anketě iDNES.cz si loňský ročník festivalu od fanoušků vysloužil průměrnou známku 1,4 – nejlepší, jaká v anketě padla.

Důvod č. 5: Neopakovatelná atmosféra
Kdo festival v minulosti zažil, ví, že to, co z něj po dva dny dělá skutečný ráj na zemi, je jeho jedinečná atmosféra. Morava Camp, který festivalu v posledních letech poskytuje zázemí, se v anketě pořádané webem Dokempu.cz, v níž turisté hodnotí kvalitu služeb, loni umístil na 1. místě v Olomouckém kraji. Lidé do Mohelnice přijíždí ze všech koutů republiky nejen za hudbou, ale především za novými zážitky, zábavou i odpočinkem. Řada z nich si po vstupu do areálu plného světýlek a barevných girland přeje, aby se zastavil čas a festival nikdy neskončil.

Zní to lákově? Pak není nic jednoduššího než si koupit vstupenky za zvýhodněnou cenu. Dvoudenní vstupenky si mohou fanoušci nyní pořídit za 590 Kč a dvoudenní vstupenky s ubytováním ve stanovém kempu za 840 Kč. Mimo to jsou k dispozici speciální balíčky – například skupinová vstupenka pro pětici přátel (4+1 zdarma) za 2 360 Kč nebo zlevněné vstupenky pro držitele studentských průkazů ISIC. Na místě už bude víkendový vstup za 690 Kč a Camp za 300 Kč. Bližší informace o vstupenkách, cenách a možnostech ubytování jsou uvedeny na oficiálním festivalovém webu fingersup.cz.

Fingers Up je moravský hudební festival, který pořádá od roku 2011 v prostředí Městských sadů a Morava Campu v Mohelnici společnost Kultura a volný čas Mohelnice, nezisková o.p.s. Festival každoročně navštíví přibližně 2 tisíce návštěvníků denně. K největším hvězdám, které na Fingers Up v minulosti vystoupily, patří The Wombats, Kensington nebo MØ, z českých Tata Bojs, David Koller a další. Generálním partnerem festivalu je společnost Siemens.

Komentáře