Výstava děl Maxe Pechsteina zavede návštěvníky až na tichomořské souostroví

Autor: eva dne: Pá, 05/19/2017 - 17:11.

Průkopník modernismu, jak se také mezi odborníky přezdívá německému malíři Maxi Pechsteinovi (1881 – 1955), bude mít svou první samostatnou exhibici v Hamburku. Úspěšná díla tohoto umělce, která jsou známá především svými barvami a geografickou pestrostí, budou k vidění v muzeu Bucerius Kunst Forum od 20. května do 3. září 2017.

Výstava je rozdělena do pěti logicky uspořádaných celků, které znázorňují, jak se Pechsteinova tvorba postupem času proměňovala.

Vždy ji totiž ovlivnila místa, kde umělec žil – ať už to byla města jako Paříž, Berlín či italské Monterosso, případně souostroví Palau v Tichém oceánu.

Kromě toho, jak se do jeho tvorby promítaly jednotlivé lokality, je zajímavá i proměna výtvarných stylů, které malíř využíval.

Max Pechstein byl prvním německým umělcem, který převzal výtvarné prvky francouzského fauvismu a přetvořil je do jedinečného expresionistického stylu.

Celkem 70 vystavených kusů dokumentuje výtvarníkovu práci mezi lety 1906 až 1932. K vidění jsou malby, kresby, akvarely a dokonce dřevoryty.

Poté, co se Pechstein vrátil z Paříže, kde pobýval v letech 1907 a 1908, se stal jednou z hlavních postav umělecké skupiny Die Brücke působící v Drážďanech a Berlíně. Od roku 1912 je pak možné v jeho díle sledovat vliv kubismu.

Kromě městského života ho inspirovala i panenská příroda, zejména okolí litevské Nidy a polských měst Łeba a Rowy.

Významným milníkem pro něj byl i čas strávený na souostroví Palau v Oceánii. Tento tropický ráj, kde Pechstein našel tu pravou harmonii mezi člověkem a přírodou, se pak často objevoval v jeho díle po roce 1917.

Po zkušenostech z první světové války se na počátku dvacátých let soustředil zejména na malbu krajiny a rodinných portrétů.

Jedním z nejznámějších motivů jeho tvorby jsou pak barevné západy slunce, jimiž byl fascinován už při svém pobytu v italském Monterossu.

Tipy:
Otevírací doba: denně od 11 do 19 hodin, ve čtvrtek až do 21 hodin
Vstupné: 9 eur/základní vstupné, 6 eur/snížené a pondělní vstupné, děti do 18 let zdarma


Do Hamburku se lze nejlépe dostat letecky z Prahy se společností Eurowings. Cesta trvá necelou hodinku. Se třemi tarify BEST, SMART a BASIC si můžete  sestavit individuální balíček od letu bez dalších služeb až po nejkvalitnější nabídky letů, které jsou v současné době dostupné v rámci evropských leteckých nízkonákladových spojů. Za příznivé ceny létá společnost Eurowings z letišť Kolín nad Rýnem/Bonn, Stuttgart, Berlín - Tegel, Hannover, Hamburk, Düsseldorf a Dortmund do více než 130 destinací v Evropě, Izraeli a Severní Africe, ale i do exotických destinací jako je Dominikánská republika, Mauricius, Thajsko nebo Dubaj.

Inzerce
Inzerce
Inzerce
Inzerce
Inzerce
Inzerce
Inzerce
Inzerce
Inzerce