Češi slaví mezinárodní úspěch. Špendlíková pálenka sbírá ceny!

Reklama

Distillery Kleiner, rodinný producent ultraprémiových ovocných destilátů z Prostějovska, získal první místo v mezinárodní soutěži lihovin Stuttgart International Spirits Competition. Originální špendlíková pálenka Kleiner Wild Pin si přiváží rovnou dvojitou zlatou medaili z kategorie ovocných destilátů.

Ovoce, ze kterého je špendlíková pálenka Kleiner Wild Pin vyráběna, pochází z divoce rostoucích stromů z úrodné Hané, a je sklízena ručně. Právě ryze přírodní původ surovin, které musí být v prémiové kvalitě, je jedním z pilířů výjimečnosti ovocných pálenek této značky.

V Distillery Kleiner vyrábíme pálenky té nejvyšší kvality, založené čistě na lokálním ovoci. Těší nás, že náš důraz na kvalitu vstupních surovin, nezvykle dlouhou dobu kvašení a třístupňovou destilaci s přesností chirurgické operace oceňují nejen nejlepší restaurace světa, ale také porotci v anonymních degustačních soutěžích v zahraničí,“ komentuje úspěch Jan Kleiner, spoluzakladatel Distillery Kleiner.

Během dvoudenní degustační soutěže Stuttgart International Spirits Competition se před porotou tvořenou nejen zkušenými odborníky z Evropy i Spojených států, ale také mladými příznivci nových trendů a inovací v oboru, utkaly lihoviny v sedmi kategoriích – rumy, giny, whisky, koktejly, skotská, další lihoviny a ovocné destiláty.

Značku Distillery Kleiner založili v roce 2002 manželé Jan a Růžena Kleinerovi. V roce 2017 se stala součástí Palírny U Zeleného stromu, která pro ni vytváří zázemí v oblasti obchodu a exportu. Díky tomuto spojení se zakladatelé mohou plně soustředit na výrobu a vývoj nových produktů.

Komentáře