Ivana Korolová představuje svůj virtuální svět ve videoklipu Zona 200.

Reklama

Videoklip Zona 200 vznikl netradičním způsobem real-time produkce, a to ve spolupráci se studiem XLAB. Toto studio zde pro Ivanu vytvořilo vlastní virtuální svět, kde se téma skladby promítá do 3D projekcí.

„Už dlouho jsem chtěla natočit další videoklip a znovu tak lidem připomenout svoje debutové CD Kruhy. Píseň Zona 200 je o chronickém kašlání na druhé, o planých slibech a vlastním světě, kde mám svoje pravidla. Taky ale v rámci písně zjišťuji, že se karta obrací a já můžu zůstat sama“, popisuje motivy ke vzniku nového videa Korolová. ,,Na jeden záběr jsem musela tímto světem proplout jako v počítačové hře, vyhýbat se předmětům a reagovat na jednotlivé scény a také na tři kamery. Díky tomu
nás po skončení natáčení nečekaly dlouhé noci s postprodukcí, ale klip byl vlastně hotov. Jako když si pustíte youtubera, jak hraje videohru“, jedním dechem dodává Ivana Korolová.


„Písnička Ivany Korolové Zona 200 perfektně zapadla do koncepce nereálného světa. Se svým okolím hraje prostřednictvím výmluv a lží různé malé hry, až se nakonec sama ztratí ve svých představách, které ji nakonec pohltí. Tuto hru nelze vyhrát. Game over :-D“ říká Deja VJ, tvůrce 3D projekcí.

Studio Xlab má bohaté zkušenosti právě s real-time produkcí, před pandemií tvořilo videoobsahy na koncertní show, zároveň pro televizní pořady a velké konference jak v Čechách, tak i v USA. Po zavedení restrikcí se tým Xlabu rychle přeorientoval na on-line svět, kde mohl zúročit své dosavadní zkušenosti. A tak vznikl nápad tvořit virtuální světy.

Ivana Korolová je česká herečka, zpěvačka a dabérka. Hrála ve filmech  Dvanáct Měsíčků, Ať žijí rytíři! , v seriálech Krejzovi, Ohnivý Kuře nebo Četníci z Luhačovic. Věnuje se také dabingu. Po smrti Heleny Štáchové převzala v seriálu Simpsonovi dabing Lízy. V roce 2018 vydala první hudební singl s názvem PMS v žánru elektropop. Ve videoklipu se s ní objevily herecké kolegyně Patricie Pagáčová a Marika Šoposká, která společně s Ivanou napsala text k této i dalším písním. V roce 2019 vydala své debutové album Kruhy, pod producentským dohledem a zároveň autorem muziky Armina Effenbergera.

Komentáře