Na Dvojce slavíme 85. narozeniny Zdeňka Svěráka

Reklama

Spisovatel, scenárista, herec a textař Zdeněk Svěrák oslaví 28. března 85. narozeniny. Na Dvojce mohou posluchači celý týden slyšet písničky, které složil s Jaroslavem Uhlířem a zpívají si je celé generace posluchačů.

Zdeněk Svěrák pak největší hity jako Dělání, Není nutno nebo Ani k stáru navíc okomentoval na webu Dvojky. Posluchači se tak mohou dozvědět přímo od jejich autora, kdo měl skladby původně zpívat nebo která je podle něj nejdojemnější.

V sobotu po 13. hodině pak Dvojka pro posluchače připravila záznam z legendární nealkoholické Vinárny U Pavouka z roku 1966. Kultovní hudebně zábavný pořad připravoval Zdeněk Svěrák společně s Jiřím Šebánkem a vzešel z něj také český velikán Jára Cimrman. V den výročí, v neděli 28. března, odvysílá Dvojka veselou pohádku Z. Svěráka Kolo se zlatými ráfky s hudbou Jaroslava Uhlíře. Vyvrcholením oslav bude Nedělní Kolotoč Michala Jagelky po 14. hodině, který bude celý věnován právě Zdeňku Svěrákovi. Popřát jubilantovi mohou posluchači už teď na webu dvojka.rozhlas.cz.

 

Pořady a audioknihy Dvojky mohou posluchači naladit v rádiu, poslouchat zpětně na webu Dvojky nebo v podcastové aplikaci mujRozhlas.

Přání Z. Svěrákovi – https://rozhl.as/zdeneksverak85

ČRo Dvojka – https://dvojka.rozhlas.cz/

mujRozhlas – https://www.mujrozhlas.cz/

Komentáře