Nový historicky fantasy román Lvářka od Terezy Janišové

Reklama

 

„Při správné konstelaci dá se skrz oheň cestovat labyrintem času.“

U nakladatelství Lirego vyšel nový historický román s prvky fantasy Terezy Janišové s názvem Lvářka. Autorkou ilustrací k nové knize je Barbora Kyšková. 

Román z prostředí současné a rudolfínské doby, ve kterém se setkáváme s architektem Josefem a bylinkářkou Vavřínkou. Oba žijí ve stověžatém městě, každý v jiném století, přesto se jedné noci potkají na pražském vrchu Petříně. Při správné konstelaci dá se totiž skrz oheň cestovat labyrintem času… V příběhu Josefa a Vavřínky se setkáme se střípky tajemných pražských legend i některými známými postavami našich dějin, které jsou však představeny v o něco méně známém světle.

„Příběh je zasazený částečně do současné, částečně do rudolfínské Prahy. Do značné míry se v něm odráží můj život na Hradčanech, práce v oboru architektury, zájem o pražské legendy a láska ke zvířatům,“ říká ke knižní novince její autorka Tereza Janišová.

 

Tereza Janišová

Tereza Janišová (* 30. května 1989, Praha) je česká spisovatelka, novinářka a architektka. Hradčany, Petřín a křivolaké uličky Malé Strany byla místa, kde prožila dětství, a dodnes jsou pro ni velkým zdrojem inspirace. Po výtvarném gymnáziu vystudovala Fakultu architektury ČVUT v Praze, poté strávila nějaký čas v Londýně, kde pracovala v místním architektonickém ateliéru. Největší radostí ale pro Terezu vždy bylo psaní. Je autorkou čarodějné fantasy trilogie Erilian a historického fantasy románu Lvářka. Kromě psaní knih se zabývá architektonickou žurnalistikou, do jara tohoto roku jako šéfredaktorka časopisu ASB. Nyní se věnuje především svému malému synovi, miluje tanec, kočky a cestování.

Doporučená prodejní cena: 299 Kč

 

Na trailer k románu Lvářka se můžete podívat ZDE: https://youtu.be/8iS_BbzlNt8

 

Vydáno od Terezy Janišové:

  • Erilian 1 – Město čarodějů (XYZ, 2010)
  • Erilian 2 – Kouzla na obzoru (XYZ, 2012)
  • Erilian 3 – Střípky hvězd (CooBoo, 2014)
  • Gryf, který neuměl létat – erilianská povídka a audiopovídka (CooBoo, 2014)
  • Audiokniha Erilian (Walker & Volf, 2016)
  • Architektonický časopis ASB (Jaga Media, 2016 – 2019)
  • Lvářka (Lirego, 2019)

 

Více na www.terezajanisova.cz a www.facebook.com/terezajanis

 

Komentáře