Poznali byste ho? Takto dnes vypadá Danny Smiřický ze seriálu Prima sezóna!

Reklama

Tento týden bude na obrazovkách po dlouhé době k vidění první díl kultovního seriálu devadesátých let Prima sezóna. Velké role si tam zahrály tehdy náctileté herečky Aňa Geislerová a Táňa Vilhelmová. Obě byly předmětem milostných tužeb Dannyho Smiřického v podání Petra Kroutila. Jak vypadá a čím se živí představitel Dannyho dnes?

Petr Kroutil se tenkrát ke své životní roli dostal náhodou. „Našli mě v jazzklubu. Dlouho jsem chodil na castingy na vedlejší role, až na mě padla ta hlavní,“ vzpomíná Petr. „Bylo to velmi krásné období. Mně bylo přes dvacet a holkám o dost míň. Do Táničky Vilhelmové jsem byl tenkrát platonicky zamilovaný,“ doplňuje Petr, který život herce vyměnil za život úspěšného muzikanta. ,,Hlavní role v Prima sezoně mi vlastně vydělala na studium v Americe, na prestižní Berklee Collage. Cvičil jsem na saxofon až 10 hodin denně, chodil na hodiny s největšími mistry v oboru. Také díky tomu jsem dnes tam, kde jsem.“

Petr Kroutil je v současné době jedním z nejžádanějších saxofonistů u nás, před třemi lety založil svůj vlastní big band s názvem Original Vintage Orchestra, který slaví úspěch u nás i v zahraničí. Petr i v tomto projektu ,,hraje hlavní roli“ – je kapelníkem, aranžérem, zpěvákem, saxofonistou a klarinetistou v jedné osobě. Moderování celé show ovšem přenechal režisérovi Jiřímu Vejdělkovi „Myslím, že těch rolí v orchestru už mám hodně a Jirka to dělá skvěle,“ vysvětluje rozdělení rolí frontman.

A jak vypadá soukromý život Dannyho Smiřického dnes? Zdá, že nenaplněné touhy jsou ty tam. V létě se totiž Petr oženil a jen září štěstím.

Jeho vyvolenou se stala sestra známého imitátora Petra Jablonského. Svatba se konala koncem července a bylo dopředu jasné, že to nebude jen tak obyčejná svatba. ,,O hudební doprovod během obřadu i po něm se postaral můj big band Original Vintage Orchestra spolu s Hostivickým pěveckým sborem. Na závěr secvičili naši oblíbenou píseň z filmu Láska nebeská All you need is love a znělo to vážně skvěle!“ vzpomíná Petr. Před kostelem na novomanžele čekalo překvapení v podobě členů orchestru, kteří hráli známé melodie během gratulací. Odpolední program zahájil ho přípitkem bratr nevěsty Petr Jablonský hlasem několika známých politiků a umělců, za což sklidil bouřlivý aplaus svatebčanů. Zbytek oslav velkého dne se nesl jak jinak než ve znamení hudby a jamovalo až do brzkých ranních hodin. ,,Byla tam skvělá atmosféra, my jsme si to moc užili a podle všeho i naši přátelé. Myslím, že to byla opravdu krásná svatba…a nevěsta byla nejkrásnější,“ uzavírá konečně charismatický muzikant.

Komentáře