Prach a alergeny v domácnosti mohou ovlivnit zdraví. Čistá domácnost je základ

Britská značka Dyson uvádí nejnovější akumulátorový vysavač Dyson V11TM Nejvýkonnější1 a inteligentní akumulátorový vysavač Dyson s chytrou optimalizací spotřeby a výdrže baterie umožňuje důkladné vysávání kdekoliv.

 • Nástavec s vysokým točivým momentem a snímačem dynamického zatížení automaticky přizpůsobuje sání podle typu vysávané podlahy
 • LCD displej zobrazuje zbývající čas běhu baterie a výkon přístroje v reálném čase
 • Až 60 minut vysávání bez poklesu výkonu díky nejvýkonnější baterii Dyson2
 • O 20 % vyšší sací síla3 než u předchůdce Dyson Cyclone V10TM
 • Zachytí 99,97 % nečistot do minimální velikosti 0,3 mikronu4 a vypouští čistější vzduch
 • Poháněn novým digitálním motorem Dyson V11

Dyson představuje sadu přístrojů, které v sobě snoubí nejmodernější hardware a software a dávají jejich uživatelům možnost personalizované kontroly nad zdravím svého domácího prostředí. Jedním z nich je také akumulátorový vysavač Dyson V11TM, který je výsledkem více než desetiletého vývoje společnosti Dyson v segmentu digitálních motorů. Na projektu vývoje tohoto vysavače spolupracovalo 315 inženýrů, kteří vyvinuli 32500 prototypových dílů.

Tři mikroprocesory skryté v těle vysavače Dyson V11TM poskytují novou úroveň inteligence měřením výkonu 8000krát za vteřinu. Po jednom z těchto mikroprocesorů se nachází ve snímači dynamického zatížení uvnitř nástavce s vysokým točivým momentem, v digitálním motoru V11 a uvnitř baterie. To zajišťuje, že se sání automaticky upraví podle typu podlahy a uživatel má k dispozici informace o zbývající době běhu baterie.

Nástavec s vysokým točivým momentem se snímačem dynamického zatížení

Snímač dynamického zatížení, jedinečný právě pro nástavec s vysokým točivým momentem, inteligentně detekuje odpor kartáčové tyče až 360krát za vteřinu a automaticky komunikuje s motorem a mikroprocesorem baterií, čímž mění sací výkon mezi koberci a tvrdými podlahami. To umožňuje hloubkové čištění koberců a prodloužení provozní doby na tvrdých podlahách.

Nástavec s vysokým točivým momentem je vůbec nejvýkonnějším nástavcem Dyson. Vyznačuje se tuhými nylonovými štětinami, které pronikají hluboko do koberce pro odstranění usazených nečistot, a antistatickými uhlíkovými vlákny, zachytávajícími prach z tvrdých podlah a škvír. Integrovaný digitální motor otáčí kartáčovou tyčí až 60krát za vteřinu.

Inženýři společnosti Dyson také navrhli způsob, jak utěsnit hlavu nástavce s vysokým točivým momentem k podlaze pomocí těsnicí manžety z elastického polyuretanu.

LCD displej inteligentně zobrazuje informace v reálném čase

Displej zobrazuje aktuální výkon, včetně zvoleného režimu napájení a zbývající doby chodu, čímž poskytuje uživatelům větší kontrolu nad jejich úklidem.

Displej také připomíná uživateli, kdy má vyčistit filtry pro udržení optimálního výkonu, a informuje o jakémkoliv ucpání vysavače, včetně způsobu odstranění. Díky magnetům senzorů vloženým do sestavy filtru může displej uživatele informovat o tom, že filtr není správně upevněn.

Až 60 minut vysávání bez poklesu výkonu s nejvýkonnějším akumulátorem Dyson2

Nejvýkonnější akumulátor Dyson je osazen sedmi většími vysokokapacitními články s niklovo-kobalt-hliníkovými katodami, které pomáhají dodávat větší sací výkon.

Baterie vysavače Dyson V11TM a monitorovací systém spolupracují na zjišťování zbývající doby běhu. Systém měří kapacitu bateriové jednotky a používá algorytmus, který „se učí“ jak uživatel se strojem pracuje v čase, aby vypočítal zbývající dobu běhu. Zobrazený čas bere v úvahu režim vysávání, typ nástavce a druh podlahy.

O 20 % vyšší sací výkon než u vysavače Dyson Cyclone V10TM 3

Inženýři společnosti Dyson analyzovali každý detail digitálního motoru Dyson V10, který je předchůdcem nového motoru V11.

V motoru Dyson V11 s až 120 000 otáčkami za minutu se používá trojitý difuzor. První dva difuzory narovnávají proudění vzduchu a snižují turbulenci, což přispívá ke zvýšení sání, zatímco třetí difuzor dále snižuje hluk a zlepšuje akustiku.

Oběžné kolo motoru, tedy část motoru, která pohání vzduch, má u motoru Dyson V11 přepracované čepele, které jsou delší a tenčí, aby zvětšily plochu v kontaktu se vzduchem, aniž by se zvýšila hmotnost oběžného kola. To vede ke snížení zatížení lopatek na jednotku plochy, snížení úniku vzduchu a zvýšení účinnosti pohybu vzduchu.

Profil lopatky oběžného kola byl také přepracován, přičemž každý kotouč tvoří tvar „S“ tak, aby odpovídal tvaru krytu, ve kterém oběžné kolo sedí. To umožňuje vzdálenost zlomku milimetru mezi hroty čepele a krytem, čímž se snižuje únik vzduchu a zvyšuje se účinnost.

V motoru se nacházejí materiály používané v letectví a kosmonautice. Jde například o fenolovou směs, která se používá v satelitech a poskytuje vysoký poměr pevnosti k hmotnosti. Keramická hřídel oběžného kola motoru je vytvrzována při 1600 °C, aby byla třikrát tužší než ocel, ale s poloviční hustotou. 880 jako papír tenkých vrstev oceli generuje magnetická pole roztáčející motor, zatímco oběžné kolo motoru je vyrobeno z polyether-ether ketonu a kompozitu z uhlíkových vláken, který se nachází uvnitř pístů s vysokou intenzitou.

Snímač tlaku uvnitř digitálního motoru Dyson V11 hlásí informace zpět mikroprocesoru. To umožňuje hlášení blokování na obrazovce jako náhlé prudké snížení tlaku. A pokud je detekován pomalejší pokles tlaku, displej uživateli hlásí, že je potřeba vymýt filtr.

Pokročilá filtrace

Prach a alergeny v domácnosti mohou ovlivnit zdraví. Plně zapečetěný filtrační systém vysavače Dyson V11TM zachycuje 99,97 % částic do minimální velikosti 0,3 mikronů4, díky čemuž vysavač vypouští čistší vzduch než jaký nasál. 14 cyklónů zajišťuje odloučení mikroskopických částic – například pylu a bakterií – do sběrné nádoby.

Informace o baterii

 • Baterie a monitorovací systém vysavače Dyson V11™ pracují společně, aby zjistily, kolik zbývá doby běhu. Tato informace se pak zobrazí na LCD displeji zařízení. Systém vypočítá zobrazenou dobu běhu pomocí algoritmu, který se „učí“ z toho, jak stroj pracuje v čase, přičemž algoritmus se rozvíjí s použitím. Skutečná doba chodu stroje zůstává nedotčena, zatímco se algoritmus naučí přesněji měřit zbývající výkon.
 • Je důležité plně nabít stroj před prvním použitím a po každém vysávání. To pomáhá zlepšit přesnost algoritmu. Baterie je navržena tak, aby byla trvale nabitá, což zajistí, že bude vysavač plně nabit pro další použití. Jakmile je baterie plně nabitá, stroj nebude používat více elektřiny.
 • Všechny baterie se přirozeně mírně liší a mohou se lišit v průběhu jejich životnosti. Doba chodu může být ovlivněna používaným vysávacím režimem a rozdílnou spotřebou energie na různých površích – koberce s dlouhým vlasem budou čerpat více energie než například hladké koberce. Majitelé mohou pomoci zachovat dobu chodu a celkovou životnost baterie svého stroje pomocí používání režimu, který je nejvhodnější pro daný typ vysávání, a používáním režimu Boost pouze pro potřeby intenzivního vysávání.

Vysavač Dyson V11TM bude k dostání ve 3 variantách s cenami od 15 990 Kč

O společnosti Dyson

„Vysavače vyvíjíme již více než 25 let. Vývoj se nikdy nezastaví. U akumulátorového vysavače Dyson V11TM jsme se zaměřili nejen na zlepšování výkonu, ale také na přidání inteligence, která lidem při úklidu skutečně pomáhá,“ říká zakladatel značky James Dyson.

 • Dyson je globální technologická společnost s inženýrskými a zkušebními provozy v Malajsii, Singapuru, na Filipínách a ve Velké Británii. Dyson zaměstnává více než 12 000 lidí na celém světě, včetně 4 500 inženýrů a vědců, s rostoucím podílem v jihovýchodní Asii, kde se také uskutečňuje výroba a řízení.
 • Dyson realizuje ambiciózní plány na vývoj nových technologií s globálními týmy zaměřenými na akumulátorové články v pevné fázi, vysokorychlostní elektromotory, systémy strojového vidění, technologie strojového učení a umělé inteligence.
 • Dysonův 67akrový kampus v Malmesbury (Wiltshire, Velká Británie) je domovem Dysonova institutu inženýrství a technologie, který byl otevřen v září 2017. Dyson investuje 31 milionů liber do vysokoškolského vzdělávání ve Velké Británii, aby pomohl překonat nedostatek inženýrů v zemi. Čtyřletý studijní program bez školného pokrývá základy inženýrství v letech 1 a 2. Dodává elektronický a strojírenský obsah v letech 3 a 4. To vše spolu s placeným zaměstnáním v rámci výzkumného a vývojového týmu společnosti Dyson, ve kterém pracují na reálných produktech přední inženýři a vědci.
 • V září 2017 společnost Dyson oznámila, že již tři roky pracuje na bateriovém elektrickém vozidle. Společnost Dyson oznámila, že bude investovat 2 miliardy liber do vývoje vozu, který uvede do provozu v roce 2021. Projekt vychází ze stávajících znalostí společnosti Dyson v oblasti polovodičových baterií, motorů, systémů pro strojové vidění, robotiky, vzduchotechniky a aerodynamiky.

 

Komentáře