Prague Studios v Praze-Letňanech se rozrostly o dva nové filmové ateliéry

Reklama

The Adventurers, Wanted, Van Helsing, Vetřelec vs. Predátor, seriál Britannia, Hellboy, The Red Baron nebo Children of Dune… Právě tyhle filmové či seriálové hity se natáčely v ateliérech Prague Studios v Praze-Letňanech. Nyní mohou produkce z celého světa využívat dva nové moderní ateliéry, postavené s využitím špičkových technologií a splňující nejnáročnější požadavky filmových tvůrců. Oficiálně vstoupily do provozu 31. května 2018.

Komplex ateliérů Prague Studios v ulici Toužimská 867 v Praze 9 vyrostl na místě bývalé letecké továrny v roce 2001. Po zavedení systému filmových pobídek výrazně stoupl zájem o natáčení v České republice a společnost Prague Studios v loňském roce zareagovala rozhodnutím postavit ke stávajícím čtyřem ateliérům na přilehlých pozemcích další dva.

V letňanském areálu tak po sedmi měsících výstavby přibyl Ateliér 3 (1 260 m2) a Ateliér 4 (1 260 m2) s kompletním zázemím, propojitelné do jednoho prostoru. Celková investice dosáhla 160 milionů Kč a její součástí byla zásadní modernizace tří původních ateliérů a komplexní revitalizace exteriéru. V současné době má celý areál rozlohu přes 30 000 m2 a kromě šesti filmových ateliérů jsou jeho součástí kanceláře, maskérny, kostymérny, catering a dílny.

Velké filmové produkce a TV seriály mají již nyní rezervované naše ateliéry až do konce příštího roku,“ konstatuje Jindřich Guttner, generální ředitel společnosti Prague Studios.

Zdroj: http://praguestudios.com

Komentáře