Ranní Dvojka si k druhým narozeninám nadělí netradiční videoklip

Reklama

Dalibor Gondík se svým týmem už dva roky připravuje ranní vysílání na Českém rozhlase Dvojka. K dvouletému výročí společně natočili videoklip, který se i navzdory koronavirovým omezením podařilo zrealizovat se speciálními hosty. Premiéru bude mít ve čtvrtek 11. března v Ranní Dvojce. Zazní v samotném rozhlasovém vysílání a bude zveřejněn na Facebookovém a YouTube kanále Dvojky.

Na natáčení hudby a klipu se v legendárním Studiu A Českého rozhlasu v pražském Karlíně podílelo mnoho významných hudebníků. Posluchači se mohou těšit například na klavíristu Ondřeje Brouska, zpěvačku Dashu nebo jazzové muzikanty okolo Petra Kroutila. Další podstatnou část hudby pak v dalším rozhlasovém Studiu S1 na pražských Vinohradech nahráli členové Symfonického orchestru Českého rozhlasu. Premiéra videoklipu a jeho odvysílání v Ranní Dvojce se uskuteční přesně v den druhých narozenin pořadu. Poslouchat Dvojku se ale vyplatí i dny před samotnou oslavou, kdy bude ranní tým ve vysílání i na sociálních sítích postupně odhalovat podrobnosti ze zákulisí příprav a natáčení videoklipu.

První vysílání Ranní Dvojky se uskutečnilo 11. března 2019. Každé všední ráno od 6:00 v něm baví posluchače Dalibor Gondík se svým týmem. Ten tvoří především editorka Regina Květoňová, rosnička Jakub Kaloč a produkční Eliška Švepešová. Start nového ranního vysílání před dvěma lety byl součástí změny programového schématu Českého rozhlasu Dvojka a rebrandingu stanice.

Ranní Dvojka nyní patří k nejposlouchanějším pořadům Českého rozhlasu Dvojka. Posluchačsky nejoblíbenější jsou rubriky Ranní špek (6-6:30), Retro kousek (7:20), netradiční páteční Antisoutěž, kdy otázky rannímu týmu pokládají sami posluchači nebo Tři tečky na konci ranního bloku vysílání.

Jako každá ranní show má i ta na Dvojce svá specifika. Tím Dvojkovým je například to, že celý tým nevysílá ze studia, ale přímo z režie spolu se zvukaři. Vysílání tím získalo kompaktnější a vzájemně propojenější podobu. Mistři zvuku mají na oplátku netradiční možnost, oproti jiným blokům vysílání, vstupovat osobně přímo do vysílání.

Postupně v ranním vysílání vznikl sehraný tvůrčí tým, který doplňují i další oblíbení externí spolupracovníci: zpravodaj Českého rozhlasu v Budapešti a ikona rozhlasového vysílání Gregor Martin Papucsek, dlouholetý zahraniční zpravodaj České televize ve Francii Jan Šmíd, hudební publicista Honza Dědek, filmový kritik Vojtěch Rynda, mluvčí ČOI Jiří Fröhlich nebo knižní influencer Oldřich Suchý.

Dalibor Gondík se svým týmem vyráží i přímo za posluchači. Za dva roky existence stihli společně živě odvysílat Ranní Dvojku například z mezinárodního rozhlasového festivalu Prix Bohemia Radio v Olomouci, pražské Národní kavárny a Radiocafé Vinohradská 12 nebo v létě 2020 dva týdny z českých a moravských kempů.

Ranní Dvojku můžete poslouchat v rádiu, zpětně na webu Dvojky nebo v aplikaci mujRozhlas.

 

Český rozhlas Dvojka

Ranní Dvojka

FB

mujRozhlas

Komentáře