Společnost M2C expanduje na západ Evropy

Reklama

Po úspěšném etablování na trhy střední a východní Evropy míří M2C, ryze česká společnost poskytující služby integrovaného facility managementu a bezpečnosti, na nizozemský trh.

„Na západních trzích mají zájem o naše zkušenosti z více neklidných východních zemí. Už přes osm let působíme například v Turecku, kde je úroveň bezpečnostních opatření vzhledem k situaci na velmi vysoké úrovni. Zároveň využíváme v bezpečnosti a facility vyspělé technologie, analytické softwary a za poslední roky jsme vybudovali unikátní systém režimových pracovišť M2C Space. Díky těmto technologiím umíme efektivně snižovat náklady klientům. To je další bod, který západní trhy u poskytovatelů služeb hledají,“ uvedl Matěj Bárta, generální ředitel společnosti. Zároveň naznačil, že Nizozemsko je první, ale ne poslední zemí v tomto regionu. Ambice společnosti pro druhou polovinu letošního roku je jasná. „Ano, chceme se rozšiřovat i do dalších států západní Evropy,“ dodává Matěj Bárta.

Firma M2C začala expandovat do zahraničí v roce 2010, kdy začala poskytovat své služby hned ve třech zemích střední a východní Evropy, a to v Polsku, Rusku a Turecku. V následujícím roce pak přibylo Bulharsko, kde je M2C se svými 400 zaměstnanci v obchodních centrech a retailových řetězcích momentálně jedním z největších českých zaměstnavatelů.

Aby mohla společnost M2C garantovat vysokou účinnost a spolehlivost služeb napříč Evropou, aktivně přispěla mimo jiné k založení mezinárodní aliance 21STFM, jejíž podstatou je sdílení a úzká spolupráce firem v oblasti facility a security. Aliance vznikla v roce 2016, aby nabídla řešení na míru pro globální korporátní zákazníky a průběžně je inovovala. To vše v rámci principů udržitelnosti vzájemně prospěšného vztahu. Aliance operuje mimo Českou republiku také na Slovensku, v Polsku, Rusku, Řecku, Maďarsku, Rumunsku a Bulharsku.

Letos slaví M2C šestadvacet let od svého založení. Za tu dobu se rozrostla do 11 zemí, zaměstnává přes 6 000 pracovníků a její obrat tvoří necelých 1,5 miliardy korun.

Zdroj: Mark2 Corporation Netherlands

Komentáře