Unikátní výstava nabídne létající drahokamy i kakadu na houpačkách

Reklama

Jubilejní 80. výstava exotického ptactva a rostlin od 16. 8 do 1.9. 2019 v Botanické zahradě Univerzity Karlovy v Praze na Albertově letos poprvé představí unikátní „létající drahokamy“, kteří budou zastoupeni strdimily šedohnědými, krásnými a achátovými.

Do speciálních nádobiček v podobě tropických květin bude třepotajícím se ptačím drahokamům připraven nektar, který ptáčci v letu sají svým dlouhým zobáčkem stejně, jako to dělají kolibříci v přírodě. Tato neobvyklá komentovaná ukázka bude návštěvníkům předváděna dvakrát denně, přesné časy budou uvedeny u vchodu do skleníku.

Nebudou samozřejmě chybět ani velcí papoušci, kteří vezmou Botanickou zahradu na pražském Albertově doslova útokem. Rozdováděné trio ročních bílých kakaduů bude předvádět své kousky na houpačkách a jistě se přidá i dvouletý kakadu havraní. Vchod do výstavy bude střežit volně puštěná ara zelenokřídlá Lady, která bude vypomáhat při prodeji vstupenek.

Pro návštěvníky bude zajištěno i občerstvení a pro děti různé soutěžní hry, kvízy a ptačí dílničky.

Přijďte společně s námi oslavit 80. jubileum a na chvíli se ponořit do pestrobarevného světa ptačích křídel.

Svoji návštěvou přispějete též záchranné stanici Laguna, která se stará právě o odložené či handicapované papoušky a kterých má přes 136.

Komentáře