Co frčí? Běhání se psem s revolučním hands-free vodítkem

Reklama

Chodíte rádi na procházky s vaším psem? A proč nezkusit něco nového? Zdravý pes potřebuje pro udržení dobrého zdravotního stavu zvýšit tepovou frekvenci alespoň na 20 minut denně, většina plemen dokonce po delší dobu. Proč tedy nezkusit sportovat společně se svým psem?

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“6429″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“450″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“390″}}]]

Běhání je pro psy prospěšné i z dalších důvodů. Během běhu pes spotřebuje spoustu energie, kterou by jinak mohl věnovat zlobení, ničení nebo pronásledování vás na každém kroku. Běhání je také vhodné pro psy s nadváhou a pro nevyrovnané a vystresované psy, ti však vyžadují opatrné zacházení. Pes, který má možnost se vyřádit při běhání, je celkově klidnější, šťastnější, neprojevují se u něj destruktivní a agresivní nálady. Je také zdravější, štíhlejší a snižuje se u něj pravděpodobnost srdečních a kloubních problémů. Ovšem, vše má svá pravidla, proto přinášíme pár tipů, čemu se vyhnout a čemu předejít, aby byly vaše běhací vycházky prospěšné oběma

Jak na to

1. Nezačínejte příliš brzy

Pokud jste si právě pořídili štěně, s běháním ještě chvíli počkejte. Odborníci doporučují začít běhat se štěnětem, kterému je alespoň 9 měsíců (u psů největších plemen to může být i více). Svaly mladšího psa se totiž ještě stále vyvíjí a nedokáží dostatečně podporovat kosti, a tak by se mohlo stát, že si štěně během běhu ublíží. Délku běhu prodlužujte postupně.

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“6428″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“400″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“600″}}]]

2. Nestresujte svého psa

Váš pes vás miluje a poběží tak daleko, jak jen bude moci. Nesnažte se ho ale přepínat. Během delších běhů pamatujte na krátké přestávky, během kterých si pes může odpočinout a napít se, nejlépe ve stínu. Nejlepší doba pro běhání se psem je ráno a večer, kdy jsou teploty příjemnější.

3. Pozor na krmení

Stejně jako lidé, ani psi nesmějí běhat s plným žaludkem. Nekrmte proto vašeho psa alespoň jednu hodinu před během. Pokud se svým psem běháte často a dlouho, zvažte nákup krmiva pro psy s vysokým výdejem energie.

4. Kontrolujte svého psa

Běhání se psem by se nikdy nemělo změnit v běhání za ním. Proto při běhání mějte vašeho psa na vodítku, předejdete tak i případným problémům s policií. Zvažte použití hands-free vodítka, nejlépe samonavíjecího s automatickou brzdou, se kterým si běhání užijete vy i váš pes. Pro všechny případy vašeho psa vybavte obojkem se známkou a kontaktními údaji pro případ, kdy by se ztratil.

5. Když doběhnete

Po těžkém tréningu nechte psa chvíli odpočinout a poté mu dejte čerstvou vodu, aby se mohl osvěžit. Zkontrolujte jestli pes nemá žádná poranění, především na tlapkách, a také prohlédněte jeho srst, jestli se v ní nenacházejí klíšťata nebo jiní parazité. Vašeho psa můžete odměnit jeho oblíbeným pamlskem.

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“6427″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“450″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“450″}}]]

Tip pro vás: Hands-free vodítko

Vyzkoušejte nové revoluční vodítko Lishinu, ve kterém se spojily skvělý nápad, úžasné řešení, jedinečný design a nejkvalitnější materiály. Lishinu je první inteligentí hands-free vodítko na světě a má registrovaný vlastní technický patent. 

Jak to funguje? Lishinu se upevňuje na zápěstí a je vybaveno automatickou brzdou, která se aktivuje vždy, když chce pes utéct nebo odskočit. Pohybem ruky pak můžete psa přitáhnout. Pokud povolíte napětí, brzda se uvolní. Brzdu můžete také aktivovat sami, stačí svižně pohnout rukou směrem od psa. Vynálezci Lishina chtěli, aby se vodítko používalo co nejjednodušeji, a proto na něm nenajdete žádná tlačítka, ale ovládáte ho svým tělem. Jak geniální!

Vodítko navíc při zablokování vodítka vydá specifický zvuk, podobně jako tréninkové „clickery“. Pes si tak situaci spojí s povelem „Nesmíš!“, takže ho během vycházky přirozeně trénujete a brzy přestane sám táhnout, jakmile uslyší známý zvuk. Už žádné elektrické obojky. Jak snadné!  A praktické… JO, to je vynález.

Foto: Dogg.cz

 

Komentáře