Jíst zdravě je možné i ve Fast foodu

Snažíte se zhubnou do plavek, ale nemáte čas na jídlo? Nově můžete jíst zdravě i v rychlém občerstvení.

O zdravém životním stylu se dnes často mluví, ale v realitě pracovního dne většinou na dodržování naplánovaného jídelníčku není čas. Rozhodně vás to ale nemusí stresovat, v dnešní době možností, jak zdravě a rychle jíst, stále přibývá. A pokud se budete při výběru jídla držet několika základních tipů úspěšné nutriční poradkyně Bageterie Boulevard Ivy Veselé, nemusíte se obávat nadbytečného příjmu kalorií ani v některých provozovnách rychlého občerstvení.

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“8047″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“450″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“317″}}]]

Iva Veselá

I ve fast foodech totiž existují menu, která jsou zdravější než ostatní nabídka a jsou vytvořena podle zásad zdravého stravování. Iva Veselá dohlíží na vyváženost a odpovídající nutriční hodnotu speciálního zdravého menu nazvaného FIT CALORIES, jež nabízí fastfoodový řetězec Bageterie Boulevard. Pod touto značkou tak najdete v nabídce zdravé alternativy, kterých se nemusíte bát, ani když aktuálně hubnete do plavek nebo zkrátka jen nechcete jíst bez rozmyslu.

„Konečně mohu s klidným srdcem říci, že už ani v rychlém občerstvení není problém se zdravě najíst. Denně sestavuji svým klientům zdravé jídelníčky a jsem ráda, že už jim mohu navrhnout i rychlý oběd právě v Bageterii Boulevard, kde dohlížím na řadu FIT CALORIES. Sestavuji ji pravidelně tak, aby jednotlivá jídla měla vyvážený poměr sacharidů, soli, tuků, cukrů i ostatních látek,“ popisuje výživová poradkyně Iva Veselá.

Pokud tedy opravdu pospícháte, doporučuje Iva Veselá držet se následujících tipů:
Zjistěte si nutriční hodnoty jídla, které si chcete objednat, většina fast food restaurací je má k dispozici. Z aktuální nabídky FIT CALORIES obsahuje například dýňový sendvič s lososem, mangovým relishem s kousky avokáda a rajčat krásných 303 kcal, z toho 19,5 % sacharidů, 1,2 % soli a 8,1 % tuku. Takže je to rychlé, zdravé, dobré a bez výčitek.
Pečlivě vybírejte nápoj – jakákoliv káva s mlékem a cukrem má mezi 200 až 350 kcal. Ještě horší je horká čokoláda, ledová káva či ochucené frappuccino, ty mají až 500 kcal a 60 g tuků. Ve středním shaku s objemem 400 ml je asi 28 kostek cukru! Myslíte, že džus je správná volba? V pouhých 200 ml 100% pomerančového džusu je 5 kostek cukru, což přepočítáno na litr je jen o 2 kostky méně než ve stejném množství Coca-Coly. Vybírejte proto nejlépe neslazenou vodu, ovocný, zelený a bylinný čaj. V Bageterii Boulevard nabízí například čerstvý zázvorový čaj s mátou, a i když si jej dosladíte medem, stále se nemusíte obávat vysokého příjmu kalorií tak jako ve zmiňovaných nápojích.
Pozor na dresing – vyhněte se majonéze, tatarce, tučným omáčkám a kečupu. Některé kečupy obsahují opravdu mnoho cukru. Místo toho zvolte raději hořčici, olivový olej či ocet. I zdravý salát může nabýt mnoha kalorií, pokud jej „dochutíte“ tučným dresingem.
Jezte menší porce – neobjednávejte si jídla s názvem obří a super-velké, pamatujte, že větší porce znamená více kalorií, nasycených tuků, cholesterolu a soli!
Důraz na přílohu – místo hranolek si raději dejte salát nebo pečené brambory. Ideální dietní volbou jsou i některé veganské pochoutky obsahující víceméně jen zeleninu. Takovou je i rolka teriyaki tofu, která také spadá do menu FIT CALORIES: v tunnbrodu (švédský pšeničný chléb, kořeněný nejčastěji fenyklem a anýzem) zabalené marinované kousky tofu s mrkví julienne, mungo klíčky, červenou cibulkou, okurkou a teriyaki omáčkou s kousky čerstvé máty. Opět krásných 226 kcal, 25,2 % sacharidů, 0,7 % soli, 2,7 % tuku.

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“8049″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“450″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“351″}}]]

„Já sama často nestíhám, a proto se mi velmi líbí myšlenka, s kterou Bageterie Boulevard přišla. Totiž nabízet ve fast foodu menu, které není zdravé jen na oko, ale dohlédne na něj odborník přes výživu,“ vysvětluje Iva Veselá, proč se rozhodla spolupracovat právě s Bageterií Boulevard. Na jednotlivých pobočkách BB si také můžete zdarma vyzvednout vytištěný týdenní jídelníček, který Iva Veselá připravila. Je zdravý, vyvážený a měl by vám pomoci pochopit základní principy správného stravování během dne. Jistě pro vás bude užitečnou inspirací.

Komentáře