Krásná pleť i pod rouškou, víme, jak na to!

Reklama

Všichni víme, že nošení roušky pomáhá zamezit šíření koronaviru, který nás na jaře na několik měsíců doslova ochromil. Vzhledem k současnému vývoji je pravděpodobné, že nás čeká znovunasazení roušek. Máme proto pro vás pár tipů, jak pečovat o pleť, která může nošením roušky trpět.

Nošení roušky pomáhá chránit naše zdraví, ale může způsobovat podráždění pokožky na obličeji, především tam, kde nosíte roušku. Suchosti pleti, podráždění či dokonce loupání kůže však můžete předejít díky jednoduchým trikům, které jistě doma zvládnete zrealizovat.

Vyberte správnou roušku

Pokud jde o roušky, existuje spousta kreativních a zábavných možností. Nezapomeňte si vybrat tu, která je pro vás pohodlná a je vyrobená z prodyšného materiálu. Ne všechny látky mají stejné vlastnosti, například polyester může někdy zachytit pot, způsobit podráždění a vyvolat akné. Špatně zvolená tkanina může znamenat velký problém, zejména pokud máte sklon k otékání a alergiím.

Hledejte roušky vyrobené z bavlny, protože ty pomáhají absorbovat pot a umožňují pokožce dýchat. Nepoužívejte roušky opakovaně bez vyprání a vyžehlení, které pomůže zastavit šíření bakterií a virů. Střídejte je a pravidelně roušku perte, protože to zmírní akné a pocení pleti.

Před nasazením roušky, pleť připravte

Stejně jako zvlhčujete před oblékáním tělo, před nasazením roušky byste také měli použít hydratační krém na obličej. Volte krémy s ingrediencemi jako heřmánek a Aloe vera, které jsou známé svými uklidňujícími hydratačními vlastnostmi. Hydratace může zabránit podráždění. Snažte se vyhnout hustému a mastnému make-upu, protože ten ucpává póry. Pokud nosíte make-up, vyzkoušejte minerální make-up s přísadami, jako je oxid titaničitý, který absorbuje maz z kůže.

Po nošení roušky pokožku ošetřete

Po dlouhém dni nošení masky nezapomeňte svou pokožku hýčkat pomocí bez sulfátových a hydratačních produktů. Po sundání roušky si umyjte obličej jemným čisticím prostředkem s hydratačními čisticími přísadami, které vám pomohou odstranit špínu a maz z pokožky. Nepoužívejte horkou vodu, protože může dráždit a dehydratovat pokožku. Používejte vlažnou vodu, což pomůže zabránit dalšímu podráždění. Dokončete proces použitím hydratačního krému s antioxidanty a éterickými oleji, které mohou obnovit a zklidnit vaši pleť.

Pokud pociťujete nadměrnou suchost, podráždění nebo svědění, můžete si také vyrobit hydratační masku.

Budete potřebovat tři jednoduché ingredience:

  • 3 polévkové lžíce ovesných vloček
  • 2 polévkové lžíce bylinného aloeového zklidňujícího gelu
  • 1 polévková lžíce medu

Ovesnou kaši vařte 2 polévkovými lžičkami vody po dobu 20 až 30 sekund. Vyjměte z mikrovlnné trouby a přidejte 2 lžíce bylinného aloeového zklidňujícího gelu a 1 lžíci medu. Nechte ovesné vločky vychladnout a poté naneste na obličej. Nechejte působit 15 až 20 minut. Na závěr důkladně omyjte teplou vodou a jemným mýdlem bez síranů.

Ačkoliv může být trochu nepohodlné nosit roušku, je to důležité pro vaše zdraví a zdraví ostatních. A pokud v současné době vidíte podráždění pokožky, nezapomeňte, že je to pouze dočasné a že můžete použít tyto jednoduché tipy, které mohou změnit. Nezapomeňte také, že produkty, které používáte na obličej a tělo, mohou také výrazně ovlivnit vzhled a pocit vaší pokožky. Vyberte si proto jemné výrobky, které přinesou výsledky prostřednictvím svých ingrediencí.

 

Komentáře