Kyselina listová s jistotou

Reklama

I když jíte stravu pestrou na vitamíny a hlídáte si příjem kyseliny listové, nemáte jistotu, že vaše tělo vstřebává takové množství, které vy nebo miminko potřebujete. A i když užíváte kyselinu listovou ve formě běžně dostupných doplňků stravy, tedy v neaktivní formě, nemáte jistotu, že ji vaše tělo umí zpracovat. Zvolte jistotu a vyberte kyselinu listovou v aktivní formě Active Folic.

 

Doplněk stravy Active Folic společnosti Generica obsahuje aktivní formu kyseliny listové Quatrefolic, která má vynikající biologickou dostupnost, stabilitu a poskytuje tělu aktivní formu kyseliny listové. Kyselina listová se sama o sobě přirozeně vyskytuje v potravinách, ale je nestabilní a velmi háklivá na tepelné zpracování – např. právě tím ztratí až 95 % obsahu a dalších cca 75 % skladováním. U většiny dostupných kyselin listových v doplňcích stravy je zase nutné, aby měl člověk v těle enzym MTHRF, který dokáže přeměnit syntetickou kyselinu listovou na aktivní. Tento enzym však až u 57 % populace chybí. Ne vždy tedy její konzumace může tělu přinést potřebný účinek. Proto je vhodnější ji do těla doplňovat v její aktivní formě, tedy prostřednictvím aktivního folátu (vitaminu B9).

Active Folic je skvělou volbou pro ženy, které si plánují pořídit miminko. Jeho užívání před otěhotněním a na počátku těhotenství prokazatelně snižuje riziko vrozených rozštěpových vad neurální trubice u dítěte, srdečních vad a vad močového a srdečně-cévního systému, a to o 50 až 70 %.

Přípravek se doporučuje užívat 3 měsíce před plánovaným otěhotněním a také během těhotenství, kdy se požadavek organismu na kyselinu listovou zdvoj-až-ztrojnásobí. Active Folic obsahuje nejnovější 4. generaci folátu, zmíněný Quatrefolic®, u nějž studie dokazují vyšší biologickou dostupnost, než u folátu 3. generace.

Balení 30 tbl.
Cena: 157 Kč.
Doporučené dávkování 1-2 tablety/ den.
Zdroj: www.generica-bohemia.cz

 

Komentáře