Mořské plody najdete i ve fast foodu

Reklama

Pro milovníky mořských plodů, kvalitních surovin a zdravého jídla je určena nová nabídka v Bageteriích Boulevar.

Kvalita a pestrost nabídky ve fast foodech se neustále zvyšuje. To dokazuje i Bageterie Boulevard, která svým novým letním CHEF MENU s marinovanými chobotničkami a dalšími řeckými specialitami doslova posouvá hranice klasického rychlého občerstvení na vyšší úroveň. Mořské plody patří ve Středozemí k běžné nabídce restaurací. Nové letní menu tentokrát pro řetězec připravil šéfkuchař řecké restaurace Kavala Ioannis Asarlidis. Ioannis Asarlidis na středomořské stravě vyrostl, a tak i samotná nabídka je autentická, plná cizokrajných ingrediencí a specifických chutí. Ochutnat je můžete od 21. 6. 2016 až do 20. 9. 2016. 

Nové letní CHEF MENU bude takové ‚moře na talíři‘. Chtěl jsem pro Bageterii Boulevard vymyslet něco výjimečného, ale zároveň pro řeckou kuchyni tradičního. No a vznikl tak průřez typických pokrmů v mém moderním pojetí a navíc pro fastfoodový koncept. Zákazníky určitě osloví salát z chobotniček, ideální pokrm pro letní dny,“ vysvětluje Ioannis Asarlidis, majitel a šéfkuchař řecké restaurace Kavala.

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“8940″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“388″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“600″}}]]

Letní CHEF MENU je velmi rozmanité a každý si tak může přijít na své. Pokud jste polévkoví, oceníte řeckou specialitu s masovými kuličkami. Jde o netradiční spojení hovězího vývaru zahuštěného žloutkem s citronovou šťávou a kuličkami z vepřového a hovězího masa. Ti, kteří si rádi dopřejí pořádnou porci jídla a masa, uvítají exoticky vonící zapečenou bagetu s řeckými biftečky z mletého masa (irské hovězí Chuck Roll a vepřová plec) a tzatziky, doplněnou rajčaty a salátem. Jako další možnost se nabízí klasické řecké kuřecí souvlaki. V této čerstvé bagetě najdete grilovaná kuřecí prsa s řeckým salátem, sýrem feta a kalamata olivami. A protože u správného menu nesmí chybět lahodný dezert, byl jako opravdu sladká tečka na závěr zvolen tradiční řecký jogurt s fíky kandovanými v červeném víně a skořici, s medem a pečenými ořechy.

V CHEF MENU se nezapomíná ani na zákazníky počítající kalorie. Součástí limitované letní nabídky je také zdravé menu Fit Calories, na které dohlíží uznávaná výživová poradkyně Iva Veselá. To zahrnuje chuťově pestrý salát z marinovaných chobotniček, řapíkatého celeru a mrkve, doplněný o kalamata olivy a ředkvičky. „V podstatě veškeré mořské plody jsou nutričním zpestřením a skvěle se hodí do redukčního jídelníčku. Konkrétně chobotničky obsahují pouhých 340 kJ/100 g. Navíc jsou bohaté na bílkoviny, minerální látky, stopové prvky a vitamíny,“ dodává Iva Veselá.
Pokud ovšem nejste příznivcem mořských plodů, můžete jako alternativu zkusit v Řecku velmi populární grilovaný sýr Halloumi. Ten je vyroben ze směsi ovčího a kozího mléka. V menu Fit Calories je ochucen bylinkovým pestem a je podáván s rajčaty v rozpečeném dýňovém chlebu.

Léto je v plném proudu a vy se chcete zdravě a rychle zchladit? Vsaďte na poctivé ledové domácí limonády, které jsou hitem právě v období horkých měsíců! Dnes už existují i rychlá občerstvení, ve kterých dostanete limonádu či sorbet z čerstvého ovoce, aniž byste se museli obávat, že se jedná o nějaký polotovar.

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“8941″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“450″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“325″}}]]

Mangový sorbet
Dopřejte si skutečně poctivý domácí sorbet z manga. Toto čerstvě rozmixované ovoce s krystalky ledu se na jazyku jen rozplývá! Říká se také, že mango je ovoce pro krásu. A právem – beta karoten, mangan a měď pečují o pleť, zatímco kyselina pathotenová (B5) oživuje barvu a kvalitu vlasů. Jejich pevnost a pružnost zajišťuje zinek, který v tomto blahodárném ovoci také nechybí. Mangový sorbet Bageterie Boulevard vám kromě krásy připraví i velmi příjemné osvěžení horkého letního dne.

Domácí citronáda
Její sladkokyselá chuť vás zaručeně nakopne! Šťáva z čerstvých citronů v kombinaci s lístky máty, dochucená speciálním domácím sirupem, vzbuzuje dokonale letní osvěžení chuťových buněk. Nejenže skvěle chutná, ale dodá tělu i potřebný vitamín C, který ochrání váš organismus a posílá vaši obranyschopnost. Citron také pomáhá vyčistit tělo od toxinů, což zaručeně poznáte na kvalitě své pokožky. Navíc je v tomto ovoci obsažena vláknina pektin, která má za úkol regulovat pocit hladu, a napomáhá tak při hubnutí. Dejte si tuto pořádně vychlazenou dávku vitamínů a vaše tělo bude jásat blahem!

Frappe sorbet
Konečně je k dostání také pravý Frappe sorbet! A skvělá zpráva pro skutečné milovníky a znalce kávy – není to jen zmrzlý rozpuštěný prášek s kávovou příchutí, je skutečně vyroben z vlastní kvalitní kávy Bageterie Boulevard. Speciální výrobní technologie umožňuje maximálně zachovat chuť kávových bobů i veškerých látek v nich obsažených. Nejedná se „jen“ o Frappe, ale o opravdový kofeinový sorbet s krystalky ledu naplňující vaše tělo energií.

Bageterie Boulevard se při výběru surovin k výrobě lahodných letních ice drinků řídí heslem Tomáše Bati: Jen to nejlepší je dost dobré i pro nás! Proto si můžete být jisti, že nabídka domácích limonád Bageterie Boulevard přináší jen čerstvé suroviny bez polotovarů. 
 

Komentáře