Prověřená kosmetika z přírody pro celou rodinu!

Reklama

Máta, eukalyptus, rozmarýn, hřebíček, tymián anýz nebo mentol? To je klasická alpová směs, která funguje už 104 let, kdy vznikla Alpa Francovka. Sedmero bylin je dodnes přirozeným základem masážních přípravků Alpa, vyrobených podle léty prověřených receptur.

Masáž patří mezi nejlepší způsoby, jak snížit bolest nebo napětí  a navodit pocit pohody. „Pozornost, péče a čas, které věnujete sobě samým se vám vrátí v podobě zlepšeného zdraví a v pocitu štěstí,“ píše například Emma Mitchell v knize Energie tvého těla. Instinktivně k ní přistupujeme ve chvíli, když nás něco bolí nebo se cítíme ztuhlí. Velmi účinná je např. při migréně, pomůže nám zbavit se pocitu těžkých nohou a vysvobodí nás od bolesti při ztuhlých svalech šíje či zad.

 

 

Masážní Alpa krém vás postaví na nohy
Nemusíte být zrovna maratonec, abyste poznali pocit těžkých nohou. Občas přichází třeba i „ze židle“ a právě automasáž může být výbornou prevencí i pomocníkem. Masážní krém Alpa  přináší okamžitý pocit osvěžení a úlevu namoženým partiím těla. Postará se o vaše nohy od stehen až po paty a stejně dobře pomůže i na ostatních místech. Díky vysokému obsahu minerálních olejů, vytváří na pokožce lehký film, který zaručí příjemnou sportovní masáž či automasáž bez nepříjemného tření. Přinese tělu úlevu a vrátí vás do „hry“. Cena 99 Kč.

Zbaví modřin i bolesti: ALPA emulze s arnikou a měsíčkem
má francovkový bylinný základ, obohacený o arniku horskou a měsíček lékařský. Arnika je přísně chráněná bylina se silnými protizánětlivými účinky, která pomáhá při revmatu a urychluje hojení pohmožděnin a podlitin. Blahodárně působí na věnčité cévy a podporuje prokrvení. Díky tomu emulze zmírňuje bolesti nohou, postižených varixy a snižuje únavu. Měsíček dává přípravku hojivé účinky, důležité při poranění tkání. ALPA emulze má jemnou bylinnou vůni s aromaterapeutickými účinky. Na postižená místa se nanáší jemnou masáží. Balení 210 ml za cenu: 49 Kč.

Připadáte si ztuhlí a trpíte bolestmi šíje a zad?
Tím nechtěně zvyšujete riziko onemocnění kloubů jako je artróza nebo artritida. Jde o vážné civilizační choroby, které se objevují čím dál častěji. Na vině je sedavá práce a tím jednostranné zatížení pohybového aparátu a nedostatek pohybu. Takže bolesti na sebe nenechají dlouho čekat. Ideální je sezení vyvážit sportem, pravidelně cvičit a nezapomínat na strečink. Ať je Vám 30 nebo 80 hýbejte se! A pokud nesportujete, protože vám to zdraví nedovolí, alespoň choďte. Pěší chůze totiž zlepšuje nejen fyzickou kondici, ale i psychiku.

Být FIT pomůže nově vyladěná Alpa Francovka s extraktem z konopí setého pomůže na klouby i namožené svaly.  Působí regeneračně a uvolňuje ztuhlé partie. Odstraňuje únavu po fyzické zátěži a příjemně osvěží. Působí příznivě na klouby i namožené svaly a je výborná k masážím, na obklady i do koupele. Cena balení 60 ml je 21 Kč, 160 ml 36 Kč.

Alpa konopný balzám
je vysoce účinný masážní přípravek pro zevní použití při bolestech kloubů. Zklidňuje bolesti končetin a zad a výborně se hodí také pro jemnou masáž oteklých nohou. Obsahuje konopný olej  v kombinaci s mentolem, které bezprostředně po aplikaci navozují pocit uvolnění, příjemného  zchlazení a celkové úlevy. Balzám je ideální vtírat jemnou masáží do postižené oblasti. Obsažený konopný olej je lisovaný za studena a proto si ponechává maximum účinných látek . Působí protizánětlivě a pro vysoké schopnosti regenerace je možné balzám použít také k ošetření pokožky atopiků a ekzematiků.  Prodává se ve 2 baleních: 250 ml za 94 Kč a 150 ml za 58 Kč.

Alpa Sport Star je určená všem, kteří jsou rádi v pohybu ať je jim 20 nebo 80
Nejde o to, jak staří jste, ani o to, jestli jde o sport nebo se hýbete jen pro radost. Alpa Sport pomáhá profesionálním sportovcům k vyšším výkonům i těm, kteří jsou znavení třeba jen z krátké chůze.
A proto má své trvalé místo v masérnách profesionálů stejně jako v domácích lékárnách. Jednoduše umí zasáhnout tam, kde je třeba. Alpa Sport Star  je nová edice přípravků  pro všechny, kdo jsou rádi v pohybu. Speciální emulze z řady Alpa Sport Star připraví tělo na  fyzickou zátěž a stejně dobře zafungují také po ní. A je úplně jedno, jestli jste sportovec nebo se hýbete jen pro radost. Hlavní je správně nastartovat a nepodceňovat relaxaci.

ALPA Sport gel pro život v pohybu
s chladivým účinkem výrazně uleví od bolesti svalů a kloubů po zvýšené námaze. Bylinné extrakty a přírodní silice dávají gelu anestetické, uvolňující a protizánětlivé účinky. A to ocení nejen sportovci ale všichni, které trápí klouby nebo bolavá záda ALPA Sport gel je ryze přírodní směs extraktů nejznámějších léčivek jako je levandule, hřebíček, tymián, rozmarýn, zázvor, měsíček nebo arnika. Tyto v kombinaci s mentolem a kafrem dokážou prokrvit tkáně a ulevit tělu po námaze, ať jde o sport nebo třeba práci na zahradě. Gel je navíc obohacený o pokožku revitalizující kreatin. Emulzní masáž dopřeje svalům uvolnění a relax po sportu nebo fyzické námaze. Mentol a silice ze sibiřské jedle uvolňují svaly, obnovují  rovnováhu a podporují  jejich regeneraci. Přípravek odstraňuje svalové napětí a s ním spojené bolesti. Mentol postižená místa příjemně zchladí a kreatin pomůže dostat se zpět do kondice. Balení 210 ml za cenu: 63 Kč. Balení 1 l s dávkovačem za cenu: 117 Kč.

ALPA Sport Star hřejivá emulze START
prokrví a zahřeje svaly a tím je připraví na vyšší zátěž. Zázvorový extrakt a kafr prokrví svaly a prohřejí svaly, tak aby zvládly námahu bez přetížení. Alpa emulze výborně zafunguje také  na zatuhlé svalstvo, které uvolní a zbaví bolesti. Obsažený kreatin urychluje  regeneraci pohybového aparátu  a tak zlepšuje fyzickou kondici.
Neváhejte ji použít i když vás čeká třeba fyzická práce nebo se cítíte jako rozlámaní. Balení 210 ml za cenu: 63 Kč. Balení 1l s dávkovačem za cenu: 117 Kč.

Francovkový masážní gel pro FIT tělo po námaze
Bylinný gel Alpa je ideální pro masáže kloubů, svalů a páteře po větší zátěži při sportu nebo po práci. Prokrvuje pokožku, uvolňuje svalové napětí a snižuje únavu. Zatímco obsažený mentol zchladí namožená místa a uleví bolesti, máta peprná a eukalyptus pomohou prohřát svaly a tím podpoří jejich regeneraci. Proto je Francovkový masážní gel ideálním partnerem pro namožené tělo po sportu nebo po práci.
A  pomůže i tehdy, když se cítíte jako „rozlámaní“, třeba při nachlazení nebo chřipce nebo při bolestech hlavy. Stačí jemně potřít spánky a zůstat v klidu. Cena 41 Kč.

Alpa Hemato krém
usnadní regeneraci pohybového aparátu při zhmoždění, vymknutí, vykloubení  nebo namožení kloubů či svalů při sportu nebo při úrazech. Zmírňuje otoky a pohmožděniny a podporuje vstřebání modřin.
Vysoký podíl methylsalicylátu prokrvuje svalstvo, podporuje regeneraci postiženého místa a přinese okamžitou úlevu od bolesti. Obsažený mentol zase příjemně ochladí. Alpa Hemato krém výrazně zrychluje rekonvalescenci po úrazech, zmírňuje bolestivost a otoky při zlomeninách, natažených vazech, urychluje proces hojení při zhmožděninách. Nanáší se ve slabé vrstvě na postižené místo a jemnou masáží vpraví  do pokožky. Alpa Hemato krém je v prodeji v lékárnách, dm drogerii a eshopu Alpa za 78 Kč.

Kaštan proti „těžkým nohám“
Dlouhodobé stání přináší pocit „těžkých nohou“. V letním horku je mnohem intenzívnější, zvláště když trpíte na varixy neboli  křečové žíly. Žilní systém dolních končetin je velmi důmyslný a skládá se z povrchových žil a z hlubokého žilního systému, které spolu vzájemně komunikují. Aby byl usnadněn správný tok krve, jsou žíly vybaveny chlopněmi, které umožní tok krve pouze jedním směrem. Dojde-li k poruše tohoto systému, vznikají předpoklady pro vznik varixů. Klinické projevy onemocnění žil dolních končetin mohou být různé. Nejčastějšími problémy jsou bolesti, svědění, otoky, únava nebo zarudnutí nohou. Postižená žíla bývá obvykle zvětšená a vystouplá. Tyto symptomy se obvykle zhoršují při delším stání, námaze nebo v horku.Úlevu při pocitu těžkých nohou přináší výtažky z kaštanu. Kaštan obecně funguje na žilní systém a pomáhá také při hemoroidech. ALPA kaštanový gel obsahuje extrakty z kaštanu a rozmarýnové silice. Zmírňuje pocity těžkých nohou a celkově ulevuje žilnímu systému. Působí okamžitě a má osvěžující a zklidňující účinky. Zlepšuje  prokrvení, působí protizánětlivě a mírně svíravě. Osvěžující pocit po použití můžete umocnit zchlazením gelu. Cena Alpa kaštanového gelu je 43 Kč.

Koňskou silou na namožené svaly
Původcem bolavých zad jsou z velké části svalové spasmy. Vznikají zvýšenou námahou a nerovnoměrným zatížením, které často souvisí se špatným držením těla. Cvičením si dokážeme pomoci sami a pokud ho zkombinujeme s osvědčeným mazáním, výsledek nás příjemně  překvapí. Spolehlivě a s koňskou silou působí na běžné neduhy pohybového aparátu Koňský balzám od Alpy. Je směsí 16 bylinných extraktů a silic v kombinaci s kafrem a mentolem, které mu dávají okamžité a přitom dlouhodobé účinky. Výtažky z borovice a sibiřského smrku spolu s léčivkami jako levandule, kostival, arnika, anýz, nebo rozmarýn prokrvují měkké tkáně a tím napomáhají k jejich uvolnění a snížení bolesti. Alpa koňský balzám prokrvuje nejen svaly, ale také pokožku a blahodárně působí na povrchový žilní systém. Zatímco obsažený mentol s kafrem příjemně chladí, bylinné výtažky podporují svalovou regeneraci. Je osvědčeným přípravkem pro každodenní použití. Balzám je čistě rostlinného původu tzn. že neobsahuje žádné živočišné složky. Cena 97 Kč. Koňský balzám vyrábí tradiční česká firma ALPA, která letos slaví 105 let od založení.

Chrání nohy i obuv
V uzavřené obuvi se zapotí noha skoro každému. Pokud jsou nohy ve vlhku, dochází k množení bakteriích a to neprospívá nohám ani obuvi. Antiperspirant Pedik udrží nohy v suchu a tím zabrání propocení obuvi  i zápachu. Je také účinnou prevencí kožních onemocnění nehtů a kůže. Alpa Pedik je rychleschnoucí sprej proti pocení nohou. Obsahuje  chlorohydrát hliníku – nejúčinnější látku s antiperspiračním účinkem, která omezuje nadměrné  pocení a nedráždí pokožku. S Pedikem zůstanou  nohy v suchu a bez zápachu, stejně jako obuv. Prodává se v praktickém měkkém spreji 90 ml za cenu 45 Kč.

Alpa Pedik proti otlakům se včelím voskem a vitamínem
Otlaky často vznikají nevhodnou obuví, ale také třeba nesprávným držením těla jako následek ortopedických problémů. A pokud nosíme vysoké podpatky, šance na ztvrdnut kůže v místech největší zátěže se výrazně zvyšuje. Je důležité si uvědomit, že ztvrdlá kůže není jen estetickým prohřeškem, ale co je důležitější, má celkový dopad na komfort chůze. Pokud otlaky a ztvrdlou kůži včas neodstraníme, chůze je často bolestivá a vede k nesprávnému držení těla. Pravidelně je zapotřebí změkčovat také okraje pat, kde kůže často praská. Změkčující krém Alpa Pedik s včelím voskem a vitamínem E zvláčňuje ztvrdlou pokožku chodidel a pomáhá její regeneraci. Včelí vosk vyživí a vyhladí pokožku, aniž by zanechal mastný film. Vitamín E zase urychlí regeneraci popraskaných pat, které dokáže zjemnit a zacelit. Alpa Pedik krém je určen pro každodenní péči o nohy a je možné ho použít i na ruce. Cena krému 33 Kč.

Zatímco bodnutí hmyzem je běžná věc, přisáté klíště vzbuzuje oprávněné obavy. Pokud je to možné, je vhodné chránit se před obojím. Vyhneme se tak mnohdy závažnému onemocnění nebo třeba infekci, která je následkem škrabání a porušení kůže v místě vpichu. Pokud se chystáme do přírody nebo třeba na zahradu či do parku, je vhodné použít repelent. Funguje proti bodavému hmyzu jako jsou komáři, muchničky, ovádi, vosy nebo mravenci a odpuzuje také nebezpečná klíšťata. Jde o účinnou prevenci, aktuální od jara až do podzimu. Mírné zimy zvyšují výskyt klíšťat i hmyzu obecně. V případě, že k bodnutí dojde, je vhodné použít speciální přípravek k ošetření postiženého místa.

ALPA TRIO proti komárům a klíšťatům – Spolehlivá ochrana za přátelskou cenu
ALPA repelent FORTE ve spreji odpuzuje bodavý hmyz i klíšťata. Má vysoký obsah účinné látky, proto spolehlivě odpuzuje hmyz po dobu 6 hodin. Aplikuje se na pokožku nebo oděv s výjimkou umělých tkanin. Nesmrdí a nedráždí pokožku. Koupíte ho v drogeriích, obchodní síti nebo e-shopu Alpa za 79 Kč.

Variantou je ALPA repelent pro děti od 1 roku. Má extra silný účinek a přitom šetrné  složení, přizpůsobené jemné dětské pokožce. Běžně se aplikuje na kůži, kterou spolehlivě chrání. Aplikaci je vhodné opakovat každé 3 hodiny. Koupíte ho za 89 Kč v obchodech nebo e-shopu.

ALPA gel po bodnutí hmyzem umožňuje správné ošetření místa v pichu. Zabráníme tak svědění nebo pálení a následnému škrábání. To může být natolik intenzivní, že dojde k narušení povrchu pokožky a nechtěnému vniku infekce. ALPA gel příjemně chladí a má mírné znecitlivující účinky. Výborně funguje také „popálení“ kopřivami, které je jinak zdravé. Koupíte ho za 22 Kč v ochodech nebo e-shopu.

Zdroj: www.alpa.cz

Komentáře