Zaběhněte si závod Trail Running Cup v Českém lese

Je tu sice podzim, trochu zima, prší, nebo lehce mrholí. Možná vaše myšlenky spíše směřují k relaxaci, ale to by byla škoda. Zaběhnete si ještě jeden a současně i nový závod seriálu Kilpi Trail Running Cup v Českém lese. Již tuto neděli 23. října. Osmnáct kilometrů převýšení 240 metrů po opuštěných osadách česko – německého pohraničí s centrem v obci Nemanice. Na startu nebude chybět ani Róbert Štefko, běžec – vytrvalec, který patřil do absolutní evropské špičky a rovnocenně soupeřil i s africkými bežci.

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“12472″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“400″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“600″}}]]

Róbert Štefko

Úplně nový zážitek 
„Chtěli jsme nabídnout zase úplně nový zážitek,“ vysvětluje ředitel nevětšího tuzemského seriálu terénních běhů Martin Dvořák. Jak se mu to dařilo v předcházejících případech, potvrzují úspěšné závody třeba na Lipně, v Krkonoších, nebo na Dolní Moravě, ale i městských terénech Ostravy či pražského Petřína. Trasa KTRC v Plzeňském kraji na Domažlicku vede z Nemanic. Odtud přes Novosedly, dále přes bývalé osady Lískovec, Pilu a Mýtnice a hraniční přechod Lučinu se dostane do Bavorského lesa k Untergrafenriedu a Höllu, po traverzu ve výšce 600 metrů pod vrcholem Pod zámečkem běžíte zpět.

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“12473″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“450″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“600″}}]]

Ochutnávka závodu
„Je to trailový povrch, všechno možné. Sice víc asfaltu než jsme zvyklí, ale hodně pestré, kombinované. Počítali jsme s pokročilejším podzimním počasím, doporučujeme terénní boty, ale ne extrémně hrubý vzorek,“ vykládá Dvořák. Startuje se ve 12.45, limit činí 2 hodiny. Už ve 12 se běží Baby trail a ve 12.10 Junior trail. Připravena je i kratší desetikilometrová verze. Jde stále ještě o důležité body do celkového pořadí letošního ročníku KTRC v deseti věkových kategoriích!

Neváhejte se pustit do dalšího běžeckého dobrodružství, dopřejte si poslední závod seriálu. Možná si říkáte, že již bylo závodění dost, ale prima běžecká parta, ten pocit po zdolání km stojí přeci za to. A váš doprovod si také přijde na své. Může mezitím, co budete na trati, absolvovat ještě národopisnou procházku zádumčivým krajem se zjizvenou historií, nebo ohlédnout stánek KILPI partnera seriálu. Prvních 150 přihlášených získá navíc modré triko KTRC 2016 zdarma!

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“12474″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“396″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“600″}}]]

Doprava zajištěna 
Krom tradičního závodnického servisu s úschovnou batožiny, fotografií, medailí a občerstvení se chystá i autobus z Domažlic v 10 hod z autobusového nádraží, zpět hned po vyhlášení výsledků, kam je velmi dobré spojení hromadnou dopravou.

Zajímavosti
Nedaleko odtud žije legendární Vlastimil Zwiefelhofer, rekordman Velké kunratické, který poslal na dálku zdravici, neboť ho nepustí pracovní povinnosti, nebo další znamenitý běžec nedávné minulosti Pavel Faschingbauer. Ocitnete se tak v běžecky velmi podnětném regionu!

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“12471″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“398″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“600″}}]]

Jana Ryantová

Jak hodnotí KTRC závodnice  (Jana Ryantová)
Do seriálu trailových závodů Kilpi trail running cup jsem nastoupila jako do hodně rychle rozjetého vlaku. A vlastně bych měla říct, že jsem nastupovala s předsudky.  Ale ačkoliv jsem se svezla jen dvě zastávky, předsudky se vyvinuly v úplně jiné posudky. Nemám ráda okázalou reklamu. Necítím touhu se přihlašovat na závody, o kterých se hodně mluví, ale KRTC jsem zkusila. 

Už první zastávka ve Špindlerově Mlýně mě vyvedla z omylu. Možná je to omezenou kapacitou startovní listiny, možná prostředím, protože hory prostě přitahují podobné povahy. Ze všeho nejvíc to ale připisuji týmu organizátorů, protože, když se věci dělají srdcem, je to znát. Prostě se cítíte vítaní. A tak jsem se cítila.

Skyrunnig ve Špindlerově Mlýně byl pro mě tak trochu očistec. Kombinace zdravotních problémů, vedra, sjezdovek, totožné trasy tam i zpět na trase 25km a zklamání z vlastního výkonu byly dost určující. Za to půlmaraton na Ještěd, to byla jiná. Už od začátku. Byla to sice mlhavá deštivá neděle.  Ztížené podmínky stmelují. A melancholické duši dělala dobře každá louže, která nešla přeskočit. A čím hustější byla mlha, tím smířlivější byly myšlenky…

Někdy si říkám, co všechny tyhle zážitky mají společného s během. Miluji sport, záleží mi na výsledcích závodů, na intenzitě tréninku, na kilometrech, na tempu. Žiju sportem. Ale přesto se teď na tyhle řádky, ale zároveň na řádky paměti dostane především to cákání kaluží a neprůhledná mlha.

Komentáře