Česká ragbyová reprezentace poprvé porazila tým novozélandských vyslanců!

Už po čtvrté k nám dorazil tým New Zealand Ambassador’s XV (NZA), aby se utkal s českou reprezentací. Ve třech předešlých utkáních vždy zvítězil, i když někdy těsně. Tentokrát ho ovšem Češi přehráli! Konečné skóre tedy bylo 23 : 15 v náš prospěch. Tým NZA je výběrovým týmem, nikoli reprezentačním, nicméně právě letos se v něm sešlo celkem osm hráčů se zkušenostmi z širší novozélandské reprezentace a ze Super Rugby, nejkvalitnější klubové soutěže světa.

Po středeční drtivé porážce českého výběru do dvaceti let čekali ragbyoví fanoušci trochu nervózně
na sobotní hlavní utkání. To se ovšem odehrálo v úplně jiném duchu. Novozélanďani sice zahrozili hned
v první minutě, ale českému týmu se jejich útok podařilo zastavit. Poté už se vlastně celé utkání hrálo v režii české reprezentace. Naši pečlivě bránili, odřezávali rychlá novozélandská křídla, soustředěně útočili a neustále kombinovali. To se jim vyplatilo, a proto bodovali! Zaskočení Novozélanďané kontrovali individuálními výkony a sem tam předvedli nějaké ty parádičky, které od nich známe z jiných utkání: přihrávky jednoruč v pádu, přihrávky naslepo a podobně. Ale pod českým tlakem často chybovali, za což je český kopáč Petr Čížek trestal proměněnými trestnými kopy. Slabou náplastí na historickou prohru jim byla poslední pětka utkání, která přišla až v poslední minutě.

Hlavní český trenér Phil Pretorius komentuje utkání: „Jsem velmi potěšen výkonem našeho týmu. Kluci hráli disciplinovaně a přesně to, co bylo potřeba.“.

V sobotu se sešel i rekordní počet diváků, oproti loňské návštěvnosti 3000 to letos bylo celých 5000 fanoušků! Ti naše ragbyové gentlemany povzbuzovali a za odměnu si užili báječnou podívanou se sladkým koncem v podobě výhry. Letos byly tribuny plné k prasknutí, a příjemně letní víkendový den tak byl opravdu sportovním svátkem. Užily si celé rodiny, včetně dětí a nadšenců, kteří se po utkání fotili s hráči, žádali se jejich podpisy, nebo si ragby sami vyzkoušeli na zpřístupněném hřišti.

Česko – New Zealand Ambassador’s XV 23 : 15 (poločas 14 : 5)
Hlavní rozhodčí: Fergus Hollins, Skotsko