Cestování: Jarní tipy z Jižního Tyrolska

Reklama

Máte rádi zajímavé akce a milujete lyžování? Určitě zajeďte na jarní lyžování v Jižním Tyrolsku/Südtirol na severu Itálie. Ochutnávky vín na horských chatách na sjezdovkách, zvýhodněné nabídky na skipasy, ubytování a hlavně slunečné počasí – takové je Jižní Tyrolsko.

12. března 2017: Dolovino v Seiser Almu
V horských chatách přímo na sjezdovkách Seiser Almu/Alpe di Siusi na nejrozlehlejší náhorní planině v Evropě bude možné ochutnávat nejlepší jihotyrolská vína. Stačí si připnout lyže, koupit si v jedné z chat (Alpenho-tel Panorama, Tschötsch Hut, Gostner Hut, Hotel Goldknopf) za dvacet eur lístek a vyrazit na vinařský a kulinářský výlet.

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“17709″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“400″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“600″}}]]

19. března: De dl Vin v Alta Badii
I v Alta Badii se budou ochutnávat jihotyrolská vína. A to na akci Wine Ski Safari (De dl Vin), kdy se na lyžích objíždějí horské chaty a ochutnává se víno. To jihotyrolské patří díky výborné kvalitě, přízni-vému klimatu a úrodné půdě mezi nejlepší na světě. Stejně jako lyžařské středisko Alta Badia. Leží v samotném centru italských Dolomit a nabízí jak příjemné modré sjezdovky, tak černou trať Gran Risa, na které se jezdí Světový pohár.

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“17710″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“450″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“300″}}]]

Zvýhodněné jarní lyžování: Dolomiti Super Sun
Od 18. března do konce lyžařské sezony je možné ve střediscích, která jsou sdružená pod hlavičkou Dolomiti Superski, lyžovat sedm dnů za cenu šesti. Kdo si ve vybraných hotelech zamluví ubytování na sedm dnů, zaplatí jen šest dnů, také šestidenní skipas bude za cenu pětidenního. Vouchery na slevu na skipasy jsou k vyzvednutí v hotelech.

Do 15. dubna: Snídaně s výhledem na Tři štíty lavaredské
Skialpinisté se mohou každou sobotu vypravit na snídani/brunch na vrchol hory Helm/Monte Elmo (2050 metrů) do stejnojmenné panoramatické restaurace. Dostanou se tam po sjezdovce ze Sextenu/Sesto nebo Vierschachu/Versacio.

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“17711″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“400″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“600″}}]]

29. dubna: Závod pro tvrďáky: Ötzi Alpine Marathon
Ve Schnalstalu/Val Senales se koná 29. dubna unikátní závod – Ötzi Al-pine Marathon, kde si sportovci sáhnou na dno. Jeho podtitul zní: od roz-kvetlých jabloní až na ledovec. Závod se skládá ze tří disciplín: jízdy na horském kole, běhu a výstupu na skialpinistických lyžích. Zájemci mohou soutěžit buď sami za sebe anebo v tříčlenných družstvech. Zdolává se tu 42,2 kilometrů a 3266 výškových metrů. Startuje se z vesnice Na-turns/Naturno a přes Schnalstalské údolí sportovci vyšplhají až k horní stanici kabinové lanovky vedoucí na Grawand. Na horském kole ujedou 24,2 km, uběhnou 11,8 km, posledních 6,2 km se zdolává na skialpinistic-kých lyžích.

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“17712″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“401″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“600″}}]]

Zakončete lyžařskou sezonu v Jižním Tyrolsku
Lyžařská sezona v Jižním Tyrolsku je stále v plném proudu. Většina ly-žařských středisek je v provozu do 3. dubna (Alta Badia, Karer-see/Carezza, Plose, Val Gardena). V regionu Tre Cime Dolomity se la-novky zastaví 8. dubna, na Kronplatzu, v Obereggenu o týden později, Speikbodenu a Klausenu se lyžuje ještě o dva týdny déle (do 23. dubna). V Suldenu/Soldě, v magické kulise pod Ortlerem, sezona skončí 1. května, nejdéle se bude lyžovat na ledovci Schalstal/Val Senales, kde našli slavnou mumii Ötziho (do 7. května).

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“17708″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“393″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“600″}}]]

Jarní tip: Chřestové týdny v Jižním Tyrolsku
Milovníci chřestu se mohou vydat na Týdny chřestu do Terlana/Terlano. Chřest se v úrodném údolí Adige/Etschtal pěstuje již od 19. století. A daří se mu tu výborně. Zdejší odrůda se jmenuje Margarete a je možné ji tu i koupit.Týdny chřestu se konají od dubna do května v místních restauracích. Ochutnat zde můžete například „místní klasiku“ – chřest s jihotyrolským špekem, vařenými bramborami a bolzánskou omáčkou. K tomu se hodí místní víno Sauvignon.

Další informace o Jižním Tyrolsku najdete zde:
www.suedtirol.info/cs
www.facebook.com/jiznityrolsko
www.instagram.com/visitsouthtyrol

Nejlepší tipy na ubytování v Jižním Tyrolsku najdete zde: www.suedtirol.info/ubytovani

Komentáře