Drsní hoši z Texasu jsou zpátky. Nechte se již potřetí unést černým humorem seriálu Hap a Leonard!

Překvapivá detektivka z amerického Texasu nebo suchá černá komedie s prvky krimi? Ať už se na seriál Hap a Leonard díváte z jakéhokoliv důvodu, věřte, že si pro vás scénáristi i ve třetí řadě přichystali pořádnou nálož strohých vtipů, energických zákroků a neočekávaných zvratů. Na televizní obrazovky se nezapomenutelná dvojka nepolepšitelných průšvihářů vrátí již 18. června. Jak bude dobrodružství Hapa a Leonarda pokračovat sledujte každé pondělí od 22 hodin na televizní stanici AMC.

  

Výstřední duo odpadlíků se vrací
Již potřetí se kreativní dvojice Jim Mickle a Nick Damici spojili se spisovatelem Joe R. Lansdalem. Ze vzájemné spolupráce a předlohy v podobně Lansdalovy knižní série vzniklo dalších 6 epizod historického seriálu Hap a Leonard. Snímek se odehrává v 80. letech minulého století. Přenese diváky do dávného Texasu, kde opět budou svědky všech patálií nepolepšitelných kamarádů, kterým se lepí smůla na paty kamkoliv se hnou. Excentrickou dvojici životem unaveného Hapa a veterána z Vietnamu Leonarda, doplňuje v seriálu nebezpečně krásná Trudy, Hapova exmanželka pro niž má Texasan stále slabost. Ani Leonard to však v životě nemá lehké, je to totiž černoch a k tomu i homosexuál a nic ho nedokáže dopálit víc, než když si někdo utahuje z jeho barvy pleti či sexuální orientace.

V rytmu medvědího mamba
Hap a Leonard se s námi rozloučili na konci druhé sezóny, jež měla přívlastek „Mucho Mojo“. Právě „Mojo“ podle tvůrců představovalo nevysvětlitelnou přírodní sílu, která hlavní hrdiny strhávala na neočekávané a překvapivé cesty. Když se k ní přidal nezkrotný jižanský temperament obou kamarádů, bylo o zábavu postaráno. Následující třetí série dostala přívlastek „The Two-Bear Mambo“ neboli volně přeloženo „Medvědí mambo“. Samotná hvězda seriálu, herec Micheal Kenneth Williams dodává, že se máme těšit na „sérii, která pořádně otestuje dlouholeté vzájemné přátelství mezi oběma hrdiny“.

  

Krimi mají v krvi
Koho by překvapilo, že trojlístek hlavních postav se v krimi žánru neobjevuje napoprvé. Všichni tři herci si mimo Hapa a Leonarda zahráli i v dalších celosvětově oblíbených detektivních snímcích. Brit James Purefoy ztvárnil kromě ostříleného Hapa také například Williama Traverse v britské detektivní minisérii Injustice. Inspiraci čerpal i z role v seriálu o světoznámém detektivovi Sherlocku Holmesovi. Purefoyova amerického kolegu Michael Kennetha Williamse, jehož znáte ze seriálu jako veterána Leonarda, jste mohli vidět třeba ve všemi krimi nadšenci oblíbeném seriálu Kriminálka Las Vegas. Z podobné zkušenosti čerpala též poslední z trojice hlavních postav Christina Hendricks, která si vedle Trudy, zahrála také v detektivních seriálech Las Vegas: Kasino nebo Odložené případy.

Zdroj: AMC Networks International

Komentáře