Fleurop podpořil kreativitu a zručnost floristů v rámci Mistrovství ČR

Česko minulý týden ovládly květiny. Ve středu a čtvrtek 16. a 17. května se v prostorách děčínského zámku konalo Mistrovství floristů ČR – Děčínská kotva 2018. Jedním z hrdých partnerů letošního 47. ročníku se stala květinová služba Fleurop, která tak společně se všemi účastníky oslavila kreativitu a vášeň pro řemeslo. Témata soutěží se letos nesla v duchu „Jedno století“, připomínající 100. výročí vzniku Československé republiky.

„Mistrovství floristů ČR – Děčínská kotva je nejstarší a nejvýznamnější floristická soutěž v Česku a my jsme se rádi stali její součástí. Mezi soutěžícími se projevila velká tvořivost, smysl pro detail a estetiku, zručnost a především láska k floristickému řemeslu, což jsou aspekty blízké i naší společnosti Fleurop. Bez nich by se tato profese totiž dělat nemohla. Gratulujeme nejen vítězům a přejeme spoustu inspirace do další práce,“ říká Jitka Mandysová z květinové služby Fleurop.

Vlasta Sekyrková

Mistrovství se zúčastnilo 11 floristů v seniorské kategorii a 15 juniorů z celé České republiky a Slovenska, jež museli projít čtyřmi disciplínami – Kabelka paní radové (tvorba nositelné květinové kabelky ve stylu první republiky), Kytice pro Martu (volně vázaná kytice jako poděkování odvážným ženám období českého disentu), Retro budoucnosti (sesazovaná nádoba) a Sametová (zdobení aut nebo motocyklů květinami na zámeckém nádvoří).

 

Kucharovič Vlastimil

Titul Mistr florista ČR získala Vlasta Sekyrová z floristické sítě Fleurop
Mezi juniory obhájil prvenství z loňského roku Vlastimil Kucharovič ze SŠZaZe A. E. Komerse Děčín – Libverda. V kategorii seniorů si se všemi disciplínami nejlépe poradila a získala titul Mistr florista ČR Vlasta Sekyrková z Květinového ateliéru v Ráji, která si odnesla i první místo v soutěžní kategorii vázaná kytice. „Výsledek nás velmi potěšil, protože Vlasta Sekyrková patří do naší sítě spolupracujících floristů v ČR. Našim cílem je poskytovat zákazníkům prvotřídní kvalitu, což by bez zkušených a šikovných floristů rozhodně nešlo. Vybíráme si proto jen ty největší profesionály z celého Česka a Vlasta Sekyrková je důkazem toho, že se nám to daří,“ doplňuje Jitka Mandysová.

Vlasta Sekyrková

Příjemnou změnou letošního ročníku byl mezinárodní nádech hodnotící poroty. Kromě českých floristů pozvání přijala Karolina Ładyżyńska-Skrzypek z Polska a Victoria Salomon z Německa, jež do celého klání vnesly pohled „zvnějška“. Jejich názor byl bezesporu přínosem už jen z důvodu, že mistrovství je základní platformou k výběru reprezentantů na mezinárodní floristickou soutěž profesionálů – Europa Cup a evropský floristický šampionát juniorů – Eurofleurs.

Hlavním pořadatelem soutěže je Střední škola zahradnická a zemědělská škola A. E. Komerse Děčín – Libverda. Vyhlašovatelem a spoluorganizátorem soutěže je Svaz květinářů a floristů ČR. Dvoudenní akce vyvrcholila čtvrtečním galavečerem s přehlídkou vytvořených květinových děl, tanečním vystoupením či koncertem saxofonisty Felixe Slováčka.

Zdroj: Fleurop

Komentáře