Kočičí kožíšky ochrání šikovná „kapička“

Každý, kdo nedrží kočku 24 hodin mezi „čtyřmi stěnami“, má od prvních jarních paprsků oprávněnou obavu, aby jeho zvídavá šelmička při prolézání křovin, zkoumání myší, ježků a jiných koček nechytila blechy nebo klíště.

Tradiční používání antiparazitárních obojků koček je poněkud nešťastné, protože se mohou při svých výpravách zachytit obojkem za větev nebo za plot, což může mít i tragické následky anebo v lepším případě jen obojek ztratí. MVDr. Kateřina Kaděrová z veterinární kliniky v Uherském Hradišti proto doporučuje použít aktuální novinku ve formě kapky za krk: „U volně pobíhajících koček jsou obavy z parazitů na místě a obojky pro ně opravdu nejsou ideální řešením. Mnohem lepší je nový přípravek proti klíšťatům a blechám ve formě spot-on, který je nyní k dostání ve veterinárních ordinacích. Ve svém složení vychází z velmi oblíbené psí tabletky proti vnějším parazitům, kterou v ordinaci se skvělými výsledky aplikujeme už cca dva roky.“

Ačkoliv se v tomto případě jedná o aplikaci „na kůži“, účinná látka se skrze ni rychle vstřebává a dostává do krve, kde se váže na plazmatické bílkoviny a pak putuje difuzí zpátky do kůže. Přípravek tedy nezůstává na povrchu kůže a do styku s ním nepřijdou ani děti při hře s kočkou, ani kočka při své hygieně. Účinnost této kočičí novinky přetrvává po delší dobu než u dostupných spot-on přípravků pro kočky a pořídíte ji u svého veterináře.

 

Komentáře