Nejlepší parkuroví jezdci míří do Olomouce

O souladu mezi zvířetem a člověkem se přesvědčí diváci, kteří navštíví Mezinárodní parkurové závody J&T BANKA CSI3*W Olomouc, které se uskuteční od 21. do 24. června už popáté v Equine Sport Centru, hlavní závod Grand Prix je součástí Světového poháru.

Prodloužený víkend plný napětí se bude odehrávat v nádherném prostředí nedaleko historického centra malebné Olomouce. Pro rodiny s dětmi je připraven bohatý doprovodný program. Vstup zdarma. Kdo by měl zájem vychutnat si světový parkur z výhledu tribuny a s občerstvením ve formě bufetu, může si zakoupit VIP vstupenku v ceně 1500 korun na osobu a den.

Chybět nebude obhájce vítězství v loňské Grand Prix Olomouce Aleš Opatrný, ale také další přední jezdci z A-kádru české parkurové reprezentace. Ti mají kalendář opravdu velmi nabitý, a ne vždy se každému z nich podaří do seznamu závodů zařadit i start při mítinku J&T BANKA CSI3*-W Olomouc. Start na domácím Světovém poháru je však pro ně srdeční záležitostí.

Nejvyšší kategorií závodů J&T BANKA CSI3*-W Olomouc je CSI3*. V jejím rámci jsou vypsané tři túry – Silver Tour, Gold Tour a nejobtížnější Diamond Tour. Ta vyvrcholí nedělní Grand Prix Olomouc FEI World Cup. V této soutěži s výškou překážek do 160 centimetrů si účastníci budou moci zároveň splnit kvalifikační limity pro Světové jezdecké hry WEG 2018 v Tryonu (USA) a také pro mistrovství Evropy, jež se bude konat v roce 2019 v Rotterdamu (NED).

Zdroj: Mezinárodní parkurové závody J&T BANKA CSI3*W Olomouc

Komentáře