Odborník radí: Jak se starat o vlasy, aby byly krásné celý rok?

Reklama

Začátek roku je obdobím, kdy si většina lidí dává předsevzetí. Jedním z nich může být i lepší péče o vlasy. Aby byly vlasy krásné celý rok, je důležité věnovat jim speciální péči, ne je pouze umýt šamponem a vysušit fénem. Důležitá je pravidelná péče o vlasy, vyvážené strava, hydratace organismu a také třeba vyhýbání se stresu. Jak se starat o vlasy, aby byly krásné celý rok, poradí odbornice ze salonu KLIER Soňa Kozelková.

Krása začíná vevnitř: upravte jídelníček
Správný a vyvážený jídelníček je základem zdraví celého organismu, vlasy nevyjímaje. Důležité je dodat vlasům správný mix vitamínů a minerálních látek, které zajistí jejich lesk a vitalitu. Podstatný je dostatek vitamínu C, který je obsažen například v paprice, šípku, špenátu, brokolici a další zelenině. Pro zdraví a krásu vlasů je důležitý také zinek, který je obsažený například v dýňových a sezamových semíncích, listové zelenině a v cereáliích, do jídelníčku bychom měli zařadit i potraviny, které našemu tělu dodají železo, těmi jsou luštěniny, brambory, ořechy či olivy. Důležité jsou i Omega 3 mastné kyseliny, které jsou součástí semínek a ořechů, olejů a také luštěnin.

Diety, nikotin stres: omezte zlozvyky
Kromě nevyváženého jídelníčku našim vlasům neprospívá také stres či nikotin. Pro správnou regeneraci vlasů je důležité dostatečně spát a zajistit organismu pravidelný pitný režim v průběhu celého dne. Náš způsob života se zrcadlí nejenom na kůži, ale také na vlasech. Ty ztrácejí lesk, vitalitu, třepí se, vypadávají… Celková pohoda a zdravý životní styl je důležitý i pro krásu vlasů.

Jiný přístup v průběhu roku
Vlasy jsou v průběhu roku vystaveny různým vlivům, v létě na ně nepříznivě působí sluneční záření, chlorovaná voda v bazénech nebo mořská voda. V zimě zase vlasy trápí mráz, sníh, vítr a přechody z tepla do zimy. Na podzim déšť a plískanice. Každé roční období vyžaduje jinou vlasovou péči. V létě je důležité chránit vlasy před UV paprsky a dodávat jim hydrataci, v zimě je zase nutná vyšší péče o vlasovou pokožku, která v mrazu trpí. Každopádně byste měla volit pro každé roční období jinou vlasovou péči. Radu naleznete u svého kadeřníka.

O svou hřívu pečujte pravidelně
Důležité je udržovat vlasy čisté a dodávat jim potřebnou výživu a hydrataci. Pokud si umýváte vlasy každý den, zvolte produkty, které jsou k tomu určené, ne každá kosmetika je vhodná pro každodenní mytí. Pokud vlasy každý den vystavujete působení teplého vzduchu, nezapomínejte na termo ochranu před každým kulmováním či fénováním. Důležité je zvolit k péči o vlasy správné produkty, s tím poradí kadeřnice. Základem péče je šampon a kondicionér, určitě nepoužívejte pouze šampon, ten totiž vlas sice vyčistí, ale neuzavře jej, to umí kondicionér. Jednou za týden je dobré zařadit i masku na vlasy. Skvělými pomocníky jsou také oleje a krémy na vlasy, které uhladí vlasová vlákna a dodají vlasům potřebnou výživu. Návštěvu u kadeřnice je dobré zařadit jednou za 4 – 6 týdnů, může se jednat o zastřižení konečků, vlasový zábal, přeliv nebo vlasovou diagnostiku.

Zdroj: FRISÖR KLIER

Komentáře