Pět tipů na super akce v Evropě

Reklama

Rádi se bavíte a chcete cestovat? Nezapomeňte si dát do kalendáře následující akce na kterých nesmíte chybět!

V Berlíně se opět koná honosné filmové Berlinale, v Nice a Kolíně nad Rýnem vypukne karnevalové šílenství, Milán zve na slavný Týden módy a Vídeň se ocitne ve víru jedné z každoročně nejvyhlášenějších akcí, kterou je bál ve Státní opeře. V únoru rozhodně nezůstávejte za pecí a vyrazte vstříc nezapomenutelným zážitkům! Na všechny, kdo raději cestují ve dvou, než sami, myslí autobusový dopravce Eurolines, který vás nyní sveze do více než 50 evropských destinací 2 za cenu jednoho!

1. Berlín: Velké filmové Berlinale (9. – 19. 2. 2017)
Chcete být u největší filmové akce roku? Vydejte se do Berlína, kde se pořádá mezinárodní filmový festival, který si v minulosti nenechaly ujít velké osobnosti hollywoodského filmového průmyslu, jakými jsou Nicole Kidman, Cate Blanchett, Ryan Reynolds nebo samotná Meryl Streep. Na festival Berlinale se každoročně̌ sjede přes 20 000 lidí z filmové branže, a to rovnou ze 100 zemí světa, kteří se chtějí inspirovat prací svých kolegů. O tom, že se jedná o akci světového formátu, svědčí i fakt, že se pravidelně prodá přes 300 000 vstupenek na více než 400 filmů. Zpáteční jízdenka pro dva z Prahy do Berlína stojí 900 Kč a cestovat můžete až do 31. března.

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“16619″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“384″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“600″}}]]

2. Nice: Karnevalové šílenství (11. – 26. 2. 2017)
Francouzská riviéra pravidelně hostí jednu z největších karnevalových oslav na světě. Za ohromující květinovou výzdobou přijíždějí miliony návštěvníků, mezi nimiž byste neměli chybět ani vy. Půjde o party ve velkém stylu! Více než 1 000 hudebníků a tanečníků vás dostane do rytmu, a to jak ve dne, tak i v noci. To by nebyl karneval, kdyby během akce chyběla květinová bitva na Promenade des Anglais, kde tematicky oblečené slečny házejí na diváky až 100 000 čerstvě natrhaných mimóz, gerber, lilií a dalších květin. Vrcholem festivalu je průvod, který vede 16 honosně ozdobených plováků a jiných gigantických figur. Letos bude držet nad karnevalem ochrannou ruku král energie, v jehož tématice se celá akce ponese. Zpáteční jízdenka pro dva z Prahy do Nice stojí 3 800 Kč a cestovat můžete až do 31. března.

3. Milán: Týden módy (22. – 28. 2. 2017)
Módní návrháři a značky, které ve fashion světě něco znamenají, představí během jednoho týdne své nejnovější kolekce a odhalí, co se následující sezónu bude nosit. Právě na tomto místě se rozhoduje o tom, co bude „in“, a co bude „out“. Nejnovější móda se ale nepředvádí jen na molech módních show, ale také v ulicích, kde vám místní Italky předvedou svůj styl. Všechny zdejší slečny, obzvláště̌ ve dnech konání akce, ještě více dbají o svůj zevnějšek, a tak vyrazte i vy do módní meky, třeba rovnou na nákupy. Zpáteční jízdenka pro dva z Prahy do Milána stojí 3 000 Kč a cestovat můžete až do 31. března.

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“16620″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“415″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“600″}}]]

4. Vídeň̌: Operní bál ve Vídeňské státní opeře (23. 2. 2017)
Přes noc se hlediště Vídeňské státní opery promění v jeden velký taneční sál, kam míří dámy v dlouhých róbách a pánové v nažehlených košilích s motýlky. První oficiální bál ve Vídeňské státní opeře se konal už v roce 1935 a tradičně jej zahajuje polonéza, ve které se předvede až 186 tanečních párů. A i na vás přijde řada – po oficiálním zahájení jsou všichni hosté vyzváni, aby předvedli, jak dobře zvládají vídeňský valčík. Zpáteční jízdenka pro dva z Prahy do Vídně stojí 980 Kč a cestovat můžete až do 31. března.

5. Kolín nad Rýnem: Karneval (23. 2. – 1. 3. 2017)
Kolínský karneval s sebou přináší hned několik skvělých akcí. Zahájení se koná 23. 2. 2017, kdy se uskuteční Karnevalový den žen, jehož součástí je i průvod, který se vydá směrem na Alter Market, kde přesně̌ v 11.11 hod. vypukne bujaré veselí i kostýmové party. Víkend (24. – 26. 2. 2017) se ponese ve znamení večírků, které začínají už ráno. Oblékněte si masku komiksového hrdiny a vydejte se bavit se do centra Kolína. Během Růžového pondělí (27. 2. 2017) budou vzduchem létat sladkosti. Zúčastněte se s dětmi průvodu a nějakou tu dobrotu si chytněte. Popeleční středou (1. 3. 2017) karneval končí. Než však Kolín opustíte, je nezbytné ochutnat pokrmy z ryb, které dominují tradiční kolínské kuchyni. Eurolines Zpáteční jízdenka pro dva z Prahy do Kolína nad Rýnem stojí 2 700 Kč a cestovat můžete až do 31. března.

Tajný tip:
U autobusového dopravce Eurolines pořídíte do 17. února jízdenky v rámci akce 1 + 1, kdy jeden platí a druhý jede zdarma. Výhodně se tak můžete vydat do více než 50 evropských měst a cestovat můžete až do 31. března. Společně s jízdenkami si můžete na www.eurolines.cz vyhledat i ubytování – vybírat můžete z 1 033 000 hotelů, apartmánů a rodinných penzionů. Díky spolupráci s Booking.com je vše pohodlné a rychlé, protože vyhledávání je v češtině.

Zdroj: free-europe.elines.cz a www.eurolines.cz

Komentáře