PETO, třes se! Kožešiny se vrací do módy

Luxusní využití pro svět módy zaznamenal v posledních letech návrat kožešiny, která aktuálně promlouvá ke kreativním moderním zákazníkům na celém světě. A to jak v oblasti inovativního využití, tak designu a udržitelnosti. Přes čtyři stovky mezinárodních designerů, kteří určují módní trendy, použilo ve svých kolekcích podzim / zima 2016 / 2017 kožešinu. Nezapomeňte si prohlédnou naší galerii!

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“15127″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“450″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“301″}}]]

Během fashion weeků podzim/zima v Miláně, Paříži, Londýně a New Yorku byla kožešina využita ve více než dvou třetinách kreací na přehlídkových molech. Trend kožešin má v posledních letech vzrůstající tendenci zejména proto, že tvůrčí možnosti kožešinového materiálu nabízejí v dnešním pojetí módy ohromný potenciál. 

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“15134″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“450″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“300″}}]]

Doba dlouhých hnědých kabátů coby známky extrémního bohatství je pryč. Dnes se kožešina používá společně s ostatními módními materiály spíše za účelem podtržení efektu síly osobnosti a vyvolání dojmu luxusu. Ať už je to kožešinový lem, límec nebo kožešinové doplňky v kombinaci s košilí pod šaty bez rukávů; olemovat si rovněž můžete svou parku střiženým norkem a podobně.

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“15128″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“450″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“301″}}]]

Módní kolekce pro tuto zimu zaznamenávají též nárůst použití kožešin v pánské módě, přičemž některé nové trendy v použití kožešiny vycházejí ze směrů jako:

Edge
Edge představuje hlavní trend pro kolekce podzim/zima 2016/2017. Ukazovat bude kožešinu použitou na hranici jejích designových možností. Jméno tohoto trendu vychází z kombinace neobvyklých materiálů, jako jsou korek a kovové fólie společně s úžasnou kožešinou. Předvádí pak výrazné, nečekané a nádherné textury, které se stávají tím pravým tématem hovoru.

Konstrukce
Trend konstrukce objevuje 3D možnosti kožešiny, což vede designéry až k jakémusi architektonickému přístup při používání materiálů v oděvním designu. Očekávají se přehlídky plné pruhů, grafik a mnoha dalších iluzí.

Řemeslnost
Řemeslné a ruční zpracování umožňuje vytvářet vzácný propracovaný detail, kterého mohou dosáhnout jen opravdoví odborníci. Právě v tom také spočívá všudypřítomný trend řemeslnosti. Techniky, jako je intarzie, potom ukazují spojení barevných kožešin, což oživuje daný trend pro podzim/zimu 2016/2017.

Dobrodružství
Poslední z uváděných trendů je především o ochraně zákazníků před živly a chladem. Vidí luxusní kožešinu ve spojení s aktivními sportovními materiály. Očekávat proto lze dlouhovlasé kožešiny, jako je finský mývalovec, nebo střiženou kožešinu z norka, to vše vhodně doplňující kolekce funkční módy.

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“15156″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“450″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“301″}}]]

Kromě unikátního kreativního využití kožešiny, spočívající v jejím trojrozměrném použití a mnoha druzích, je dalším impulsem pro zákazníky její přirozenost a přírodní původ. Kožešina je totiž biologicky odbouratelná. Jedinečnou vlastností je také udržitelnost, protože kožešina má zároveň životnost několik desetiletí. Kožešinové výrobky jsou tak životaschopnou alternativou k dnešní tzv. rychlé módě, což ocení zejména moderní zákazník orientovaný na ochranu životního prostředí. Tvořivost, zručnost a udržitelnost jsou klíčové elementy v rámci oživení prvku kožešiny v módě. Na rozdíl od kožešiny nemůže být žádný jiný materiál zároveň provokativní a jemný. Dříve byla nošena královnami a králi, dnešní kožešina však patří všem, i když zcela jedinečným způsobem. Nejen že se stále více objevuje na módních molech, ale různorodost stylů, technik a neustálé inovace v použití ukazují, že její využití v módě má nevyčerpatelný potenciál.

 

Komentáře