Ratolest Fest s programem Nejsem jen autista

Reklama

Oblíbený rodinný festival Ratolest Fest, jehož 4. ročník se uskuteční v sobotu 27. května od 9:00 do 19:00 na náplavkách Rašínova a Hořejšího nábřeží v centru Prahy, chystá pro děti přes 100 malých i velkých zážitků.

Díky známé stepařské a taneční škole TAP Academy Prague mezi nimi nebude chybět bravurní stepařské vystoupení a speciální zábavná hra pro děti s poruchami chování a PAS (poruchy autistického spektra). Vstup na Ratolest Fest je zdarma.

Renomovaná stepařská akademie TAP Academy Prague se skvělým týmem špičkových lektorů – mistrů světa dlouhodobě spolupracuje s Centrem Terapie Autismu. „V TAP Academy Prague učíme děti tančit a často je dovedeme až na mistrovství světa. Poruchy chováni u dětí jsou v dnešní době běžné a tanec je cestou, jak je zlepšovat. Ať už přijde jakékoliv dítko, vždy se nám jej prostřednictvím tance podaří zapojit do kolektivu,“ říká duše Tap Academy Prague a maminka autistického synka Natalija Sincová a dodává: „Vím, že pokud s autistickým dítětem správně pracujete, vrátí se vám to. Nejdůležitější je umět mu pomoci a dopřát šťastné chvíle, jak je to jen možné.“

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“20945″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“398″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“600″}}]]

TAP Academy Prague zve (nejen) autistické děti a jejich rodiče na Ratolest Fest, kde na ně budou čekat herní stanoviště s asistenty. K vidění budou také ukázky stepu v podání členů TAPu.

O TAP Academy Prague
TAP Academy Prague, sídlící v Janovského ulici v Praze 7, je nejúspěšnější českou taneční školou na mezinárodních soutěžích. Realizuje nejrůznější taneční projekty, kurzy, připravuje soutěžní kolektivy, děti, junioři a dospělí jsou součástí mezinárodních workshopů a divadelních projektů (pravidelná představení pro děti v kině BIO OKO). Vše pod vedením špičkových profesionálů, jako je několikanásobný mistr světa ve stepu, skvělý choreograf a tanečník Tomáš Slavíček a další. Na World Championship Tap Dance 2016 stepaři z TAPu vybojovali 5 medailí a také jejich zásluhou skončila česká výprava stepařů v konkurenci 18 zemí celkově na prvním místě (celkem 3 zlaté, 3 stříbrné a 5 bronzových medailí).

Zdroj: TAP Academy Prague

Komentáře