Rolando Villazón slaví 10 let v roli evropského ambasadora smíchu

Charismatický mexický tenorista a mezinárodní ambasador organizace RED NOSES Clowndoctors International Rollando Villazón podpoří už 20. června 2018 ve Španělském sále Pražského hradu na benefičním koncertě Zdravotního klauna.

V programu složeném výhradně ze skladeb slavných i méně známých španělských, katalánských, argentinských či mexických skladatelů, které spojuje s Villazónem společný jmenovatel podmanivého energického iberoamerického temperamentu, jej doprovodí renomovaná kanadská klavíristka Carrie-Ann Matheson.

Dr. Rollo, jak zní klaunské jméno světoznámého operního pěvce Rolanda Villazóna, býval aktivním Zdravotním klaunem v Mexiku, ještě před tím, než se stal hvězdou světových pódií. Nejen proto se i v současné době aktivně věnuje všestranné podpoře této záslužné aktivity. „Jako operní zpěvák můžete cítit publikum, ale nemůžete s nimi hrát. Klauni ale žádné hranice nemají,” říká Villazón v jednom z interview a dodává: „To není představení, při kterém děti sedí nebo leží na posteli, ale vtahujete je do hry s sebou, hra se stává realitou.” O Zdravotních klaunech, jimž se „Dr. Rollo“ stále věnuje s velkým nasazením, říká: „Oni dokáží přeměnit slzy ve smích. Vnášejí do nemocničních pokojů štěstí a barevnost. Jak jen to je možné, doprovázím je na jejich návštěvách po nemocnicích a znovu a znovu se stávám svědkem toho, jak skvělou práci dělají.“ Benefičním koncertem pro Zdravotního klauna oslaví světový tenorista Rolando Villazón 10 let v roli evropského ambasadora smíchu.

 

Spolu s pořadateli pak vyzývá návštěvníky ještě k jednomu gestu sounáležitosti: Na tento večer samozřejmě platí dress code, odpovídající vznešenosti místa a významu interpreta, ale využijme s fantazií prvky červené a bílé, tedy barev klaunských červených nosů a jejich bílých plášťů, vnášejících prostřednictvím Zdravotních klanů radost do očí mnoha nemocných a trpících dětí i seniorů.

Prodej vstupenek probíhá za podpory Nachtigall Artists na www.zdravotniklaun.cz/koncert.

Komentáře