Šest tipů jak se zbavit chřipky přírodní cestou

Reklama

Trápí vás bolesti hlavy, zimnice, kašlete, celí hoříte a jakýkoli pohyb je pro vás extrémně vyčerpávající? Pak se o vás pravděpodobně pokouší chřipka. Objeví se náhle, ale náš organismus s ní bojuje několik dní.  Ale jak na ni?

Samotná horečka trvá obvykle tři až čtyři dny, rýma a kašel doznívá i deset dní. Celkovou slabost a malátnost můžete pociťovat až čtrnáct dní po vypuknutí nemoci. Nakažliví jste pro své okolí po celou dobu trvání horečky. Protože se chřipka šíří kapénkovou cestou, dávejte pozor na to, abyste při horečce nepřišli s nikým do úzkého kontaktu. Pozor také na společné ručníky a jiné předměty, které sdílíte s ostatními členy domácnosti. Protože je chřipka virové onemocnění, je důležité vědět, že se neléčí antibiotiky. To pouze ve výjimečných případech.

Jak se chřipka léčí?
Jako u většiny onemocnění je i u chřipky důležitá prevence, mezi kterou nejčastěji patří dodržování zdravého životního stylu, správné hygienické návyky či očkování. Ve chvíli, kdy jste se chřipkou již nakazili, je nutné tělu dodat kvalitní prostředky k léčbě nemoci a nezanášet ho chemií, které se pak dlouho zbavuje. Proto není nutné hned sahat po prášcích a snažit se horečku snižovat. Naopak. Nejdůležitější ze všeho je pít dostatek tekutin, horečku vypotit a volit přírodní pomoc. Jedině tak získá vaše tělo důležité protilátky. Je úplně normální, že se vám neuleví hned druhý den. Pokud se ale vás zdravotní stav během tří až pěti dnů nezlepší, či se dokonce zhoršuje, pak návštěvu lékaře neodkládejte. Jinak je tomu u chronicky nemocných pacientů či pacientům s diabetem, nemocným srdcem či onemocněním ledvin, kdy je nutné nasadit antibiotika. Pokud ničím takovým netrpíte, účinnou pomoc najdete i v přírodě. Vyzkoušejte následujících šest tipů, které vám pomohou od chřipky ulevit.

1. Bylinky
Prvním z tipů jsou zejména dvě bylinky – zázvor a fenykl. Fenykl podporuje imunitní systém a napomáhá správné činnosti dýchacího systému a zázvor taktéž přispívá k zdravému imunitnímu systému.  Obě jsou skryté v kvalitním lahodném funkční čaji Pickwick Nachlazení.

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“26240″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“386″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“600″}}]]

2. Kvasnice
Možná vás to překvapí, ale pivovarské kvasnice jsou jedním z účinných bojovníků proti chřipce a dalším infekcím spojeným s problémy s dýchacími cestami. Jsou zdrojem komplexního spektra vitaminů B (včetně B12 a vzácného B15), bílkovin a chromu. Kvasnice stimulují střevní enzymy, které bojují s bakteriemi, jež se ve střevech vyskytují a zlepšují imunitní funkce.

3. Aromaterapie
Jednou z dalších přírodních léčebných metod, které pomáhají ulevit od příznaků chřipky, je aromaterapie, která využívá sílu koncentrovaných esenciálních olejů. Ideální jsou oleje s obsahem silic, které mají blahodárné účinky na dýchací ústrojí, což právě při chřipce nejvíce oceníte. Vyzkoušet můžete oleje z australského čajovníku, citronu, máty nebo eukalyptu.

4. Přírodní nosní sprej
Od prvních příznaků chřipky pomůže ulevit také přírodní zdravotnický prostředek – nosní sprej Humer Stop Virus, který po aplikaci do nosní dutiny vytvoří mikro-povlak, jenž v kombinaci s kyselým pH přípravku vytváří ochranný štít proti virům chřipky a nachlazení. Takto vytvořený povlak zachytí viry v dýchacím traktu a pomůže tak vašemu organismu se jich zbavit.

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“26241″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“450″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“299″}}]]

5. Pro odvážné
Pokud máte doma ve spíži med a křen, můžete si vyrobit domácí bombu proti bacilům. Křen stačí nastrouhat a smíchat s medem. Extrakt z medu a křenu má silné dezinfekční účinky a uleví jak vašim dýchacím cestám, tak i od bolesti v krku.

6. Mořské řasy
Mořské řasy jsou známou superpotravinou, a to z toho důvodu, že obsahují velké množství minerálních látek, velké množství vápníku, jódu a chlorofyl. Jsou důležité pro boj proti toxinům, mají silné regenerační účinky a jsou skvělým antioxidantem. Konzumovat je lze jak preventivně, tak i během onemocnění.

Tipy redakce pro zdraví:
Kustovnice čínská skrývá tajemství dlouhověkosti
Jedná se o tradiční čínskou plodinu. Její konzumace se v Číně datuje přibližně od 14. až 17. století. O jejích lékařských účincích hovoří i pověst, podle které se čínský muž Li Qing Yuen dožil 252 let, protože rostlinu každý den konzumoval. Plody kustovnice čínské, zvané goji, obsahují silné antioxidanty. Pomáhají zabraňovat poškození buněk a následnému stárnutí organismu, a to díky jejich schopnosti neutralizovat volné radikály, které jsou považovány za hlavní příčinu stárnutí. Volné radikály vznikají jako vedlejší produkt dýchání. Díky nedávným výzkumům se zjistilo, že kustovnice podporuje imunitní systém a redukuje množství antigenů, které souvisejí s alergickými onemocněními. Také snižuje krevní tlak, zlepšuje tvorbu krve (stimuluje tvorbu bílých a červených krvinek), má příznivý vliv na zrak a funkci jater. Jeden plod obsahuje 18 druhů aminokyselin, včetně všech osmi esenciálních, a 21 stopových prvků (např. zinek, železo, měď, vápník). Najdete v ní dokonce více betakarotenu než mrkev. Obsahuje vitamíny B1, B2, B6 a E. Sušené plody kustovnice mají velmi příjemnou nasládlou chuť. Můžeme z nich také připravovat čaj, nebo je přidávat do müsli směsí a kaší. Plody byly vypěstovány v čínské provincii Ning-sia. Sušené plody kustovnice čínské si můžete spolu s dalším nákupem objednat na Kosik.cz.

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“26242″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“449″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“600″}}]]

Prosti stresu! Šišák bajkalský od TOPVETU
Přestože by vše mělo být vše zalité sluncem, včetně vaší nálady, může se stát, že vás sem tam přepadnou chmury. Rozhodně se jim ale nepoddávejte a vyzkoušejte bylinný extrakt z šišáku bajskalského v tobolkách od české značky přírodní kosmetiky TOPVET. Šišák je v přírodní medicíně používán více než 2000 let, chrání před oxidativním stresem a přispívá k normální psychické činnosti. Bylina snižuje únavu, podporuje správnou funkci imunitního systému. Využívají jej i ti, kteří mají kožní neduhy nebo problémy s dýchacím či močovým aparátem. Nákupem tohoto produktu podpoříte nadační fond dětské onkologie Krtek. Doporučená cena: 165,- Kč

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“26243″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“450″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“450″}}]]

Komentáře