Teribear pohnul Prahou, zapojilo se přes 20 tisíc lidí. Dětem se připíše přes 12 milionů

Pátý ročník desetidenního happeningu TERIBEAR hýbe Prahou, aneb Prima den s medvědem, je za námi. V letošním roce happening překonal všechny rekordy z let minulých, a to jak v počtech účastníků, zdolaných kilometrů tak i vybranou částkou.

Za deset dní se do akce registrovalo 20 736 lidí, kteří společnými silami zdolali více než 407 000 kilometrů a připsali tak neuvěřitelných 12 215 880 Kč, které pomůžou například dětem z dětských domovů, maminkám z azylových domů, týraným dětem nebo rodinám v nouzi. Okruhů pomoci bylo celkem deset a bylo na každém, aby si zvolil, kam konkrétně pomoc poputuje. Každý kilometr proměnili partneři akce na 30 Kč. Bezlimitní happening TERIBEAR hýbe Prahou aneb Prima den s medvědem pořádala na vrchu Vítkov již popáté Nadace Terezy Maxové dětem.

„Ani ve snu by mě nenapadlo, že se nám za pět let povede nadchnout tolik lidí, kteří jsou solidární a najdou si čas a chuť pomáhat druhým. Společně jsme hnuli Prahou a měnili osudy k lepšímu. Je hodně věcí, které lidi v dnešní době rozdělují, ale nás těší, že zde se všichni spojili pro dobrou věc,“ říká patronka nadace Tereza Maxová.

Největší počet kilometrů ze všech připsal svým pohybem do výsledné tabulky, stejně jako v loňském roce, Jan Čížek, který za deset dnů zdolal více než 800 kilometrů. Při závěrečném vyhlašování byli oceněni také vítězové v ženské a dětské kategorii a také firemní a rodinné týmy. Na happeningu však není důležité vyhrát, ale zapojit se a společně pohnout osudy lidí. Každý krok se počítá.

Týmy sestavili opět i partneři akce, kteří se na happeningu podílejí nejenom finanční podporou, ale také aktivní pomocí na trati. Díky ŠKODA AUTO TERIBEAR hýbal jeden den i Mladou Boleslaví, kam dorazilo podpořit akci více než 3 000 lidí. „I letos lidé dokázali, že jsou pro dobrou věc schopni podávat neuvěřitelné výkony. Rekordní počty kilometrů, které na tratích na Vítkově a u nás v Mladé Boleslavi nakroužili, jsou nejlepším důkazem, že společenská odpovědnost je v centru zájmu našich zaměstnanců i všech dalších podporovatelů běhů TERIBEAR,“ říká Bohdan Wojnar, člen představenstva ŠKODA AUTO zodpovědný za lidské zdroje.

Firemní tým měla na startu také banka ING, která je tradičním partnerem akce: „Během pátého ročníku Teribeara jsme v našem ING stanu zábavnou formou posílili finanční gramotnost stovek dětí. Stejně jako loni jsme první tisícovce běžců, kteří uběhli 30 km, rozdali naše kultovní oranžová trička, po kterých se rychle zaprášilo. Letos jsme všechny rozdali během prvních tří dnů. Moc rádi vidíme zájem aktivních sportovců, ale i široké veřejnosti přispět na dobrou věc,“ říká Veronika Němcová, ředitelka Společenské odpovědnosti banky ING.

O AKCI

TERIBEAR HÝBE PRAHOU aneb Prima den s medvědem je desetidenní nonstop charitativní happening, kterého se může zúčastnit každý, kdo chce svým pohybem přispět na dobrou věc. Skutečně v kteroukoli denní či noční hodinu, od 5. do 14. září má zúčastněný příležitost udělat dobrý skutek, a to i opakovaně.  Nezáleží přitom na věku, fyzické kondici nebo čemkoliv jiném. Důležitá je chuť pomoci. Stačí se jen registrovat, pořídit si čip a přijít si zaběhat nebo se projít na vyznačený nenáročný okruh na vrchu Vítkov v Praze. Za každý kilometr, který je na trase dlouhé cca 1,5 km zdolán, věnují dárci a partneři akce 30 Kč na podporu konkrétních příběhů či projektů Nadace Terezy Maxové dětem. Čip, který je podmínkou účasti, jednak počítá uběhnuté nebo ušlé kilometry a zároveň umožňuje opakovanou účast po celou dobu trvání akce. Navíc také pomáhá. Čip stojí pro dospělého 200 Kč, pro dítě do 12 let 100 Kč a jeho koupí podpoříte charitativní aktivity nadace. Čip je možné zakoupit buď on-line na www.teribear.cz nebo v místě konání akce – kdykoli od 5.9 do 14. 9. Každý z účastníků si též může vybrat, na jaký konkrétní příběh půjde či poběží a tím pro něj získá finanční pomoc. Kompletní seznam příběhů je uveden na www.teribear.cz v sekci Komu pomáháme.

Stejně tak na stránkách www.teribear.cz najdete vyúčtování do koruny všech výtěžků akce z předešlých ročníků.

Posláním Nadace Terezy Maxové dětem je pomoc opuštěným a znevýhodněným dětem. Díky štědré podpoře dárců z řad firem a veřejnosti získává finanční prostředky na svou činnost už přes ř dvacet dva let.

TERIBEAR HÝBE PRAHOU aneb Prima DEN S MEDVĚDEM

Kdy: 5. – 14. 9. 2019 – NONSTOP

Kde: Vrch Vítkov. Stanovený okruh měří přibližně 1,5 km.
Jak: Pomocí TERIBEAR čipu se vám budou načítat kilometry dosažené na určeném TERIBEAR okruhu. Kilometry se zaznamenají na vaše elektronické konto, takže máte přehled, jak jste pomohli. Čip za 200 Kč koupíte buď on-line na stránkách www.teribear.cz nebo na startu a tím podpoříte dobrou věc. Styl zdolání trasy nerozhoduje, zda půjdete nebo poběžíte, je na vás, důležitá je touha pomáhat 🙂 Více informací naleznete na www.teribear.cz

Komentáře