Teribear rozhýbal Prahu, pokračuje až do 14.září. Zapojíte se?

Ve čtvrtek 5. září byl zahájen již 5. ročník charitativního happeningu s názvem TERIBEAR HÝBE PRAHOU aneb Prima den s medvědem, který pořádá Nadace Terezy Maxové dětem. Desetidenní akce probíhá na vrchu Vítkov až do 14. 9., zapojit se do ní může každý, a to v kteroukoliv denní či noční hodinu. Akce je naprosto bezlimitní, jediným předpokladem je chuť pomáhat. Akce se těší velkému zájmu veřejnosti, v loňském roce ji navštívilo přes 16 000 lidí, kteří společnými silami zdolali 320 812,5 kilometrů a připsali tak 9 624 375 Kč, které pomohly dětem z dětských domovů, maminkám z azylových domů, týraným dětem nebo rodinám v nouzi. Konkrétním příběhům se bude na Vítkově pomáhat i v roce letošním, stačí mít jen chuť zapojit se a pomoci těm, kteří na startovní čáře nebo v životě neměli štěstí.

 „V letošním roce slaví TERIBEAR své první půlkulatiny, takže máme takové malé jubileum a současně také velkou radost, že na happening míří stále více lidí, kteří chtějí pomáhat druhým. Já se vždy v září těším na skvělou atmosféru sounáležitosti, která na Vítkově panuje. Zvu všechny a těším se, že zdoláme rekordní počet kilometrů pomoci, které mění konkrétní osudy“ říká patronka a zakladatelka nadace, paní Tereza Maxová.

Veřejná sbírka TERIBEAR: pomáhejte i od počítače

Každý zdolaný kilometr podpoří dárci a partneři nadace částkou 30 korun. Je na každém, aby si vybral, komu konkrétně z 10 příběhů věnuje své naběhané nebo nachozené kilometry, které se promění ve finanční pomoc. Pokud se na Vítkov nedostanete, nebo chcete pomáhat ohroženým dětem nad rámec happeningu, můžete přispět i v nově otevřené veřejné sbírce, která je určena pro všechny kamarády TERIBEARa. „Sbírku jsme otevřeli pro všechny příznivce medvídka TERIBEARa, kteří se k nám nemůžou připojit na Vítkově, ale chtějí být s námi a konkrétně pomoci. Současně je určena i všem těm, kteří cítí potřebu pomoci i nad rámec svých zdolaných kilometrů, které partneři akce promění ve finanční pomoc dětem. Hýbat se přitom budou taky, neboť sbírka probíhá on-line, a tak stačí jenom pohnout myší,“ říká Terezie Sverdlinová.

Odkaz na sbírku: https://friendsofteribear.teribear.cz/

TERIBEAR rozhýbe i Mladou Boleslav!

Díky ŠKODA AUTO a.s., která je již po páté generálním partnerem happeningu, je možné pomáhat i v Mladé Boleslavi. Jednodenní formát akce se uskuteční v krásném areálu parku Štěpánka, a to ve středu 11. září, kdy probíhá i Šťastný TERIBEARův den dobra na druhou.

„Postavte se s námi na start a podpořte děti, které čelí nepřízni osudu. Nezáleží na tom, zda trať pokoříte chůzí nebo sprintem, ale kolikrát! Pokud by vám však pražský TERIBEAR utekl, srdečně vás zveme k nám do Mladé Boleslavi dne 11. září, kde budeme zdolávat kilometry na podporu vzdělávacích a volnočasových aktivit vybraných dětských domovů,“ říká Bohdan Wojnar, člen představenstva společnosti ŠKODA AUTO zodpovědný za oblast řízení lidských zdrojů. „Pomoc znevýhodněným dětem je stejně jako např. dopravní bezpečnost, technické vzdělávání, bezbariérová mobilita nebo podpora regionů jednou z priorit společenské odpovědnosti ŠKODA AUTO, a proto Vás jako generální partner zveme na jubilejní 5. ročník unikátní charitativně sportovní akce TERIBEAR hýbe Prahou.“

Rodinné a firemní týmy

Do charitativního happeningu se mohou, stejně jako v předchozích ročnících, registrovat i rodinné a firemní týmy. Firemní tým, který bude sbírat kilometry pomoci, sestaví i jeden z partnerů akce, Banka ING: “Banka ING je s Teribearem od samého začátku, tedy už pět let. Osobně bych si k tomuto pěknému výročí přál rekordní počet podpořených dětských příběhů. Věřím, že k tomu velkou měrou pomohou i mí kolegové, kteří se jako každoročně této akce účastní vždy v hojném počtu,” říká Radek Sedlář, ředitel retailového bankovnictví ING. Do týmového soutěžení se zapojí i generální mediální partner: „Mediální skupina MAFRA s Nadací Terezy Maxové dětem na projektu TERIBEAR hýbe Prahou spolupracuje už od jeho počátků a v roli Generálního  mediálního partnera „méďu hrdinu“ v jeho smysluplném snažení s radostí povzbudíme i letos,“  říká Miloslava Nováková, ředitelka Corporate Affairs pro Česko a Slovensko a dodává: „Příležitost udělat dobrý skutek má opravdu každý. Proto jsme v Mafře opět společně vybrali příběh, který na Vítkově týmově podpoříme.“

O AKCI

TERIBEAR HÝBE PRAHOU aneb Prima den s medvědem je desetidenní nonstop charitativní happening, kterého se může zúčastnit každý, kdo chce svým pohybem přispět na dobrou věc. Skutečně v kteroukoli denní či noční hodinu, od 5. do 14. září má zúčastněný příležitost udělat dobrý skutek, a to i opakovaně.  Nezáleží přitom na věku, fyzické kondici nebo čemkoliv jiném. Důležitá je chuť pomoci. Stačí se jen registrovat, pořídit si čip a přijít si zaběhat nebo se projít na vyznačený nenáročný okruh na vrchu Vítkov v Praze. Za každý kilometr, který je na trase dlouhé cca 1,5 km zdolán, věnují dárci a partneři akce 30 Kč na podporu konkrétních příběhů či projektů Nadace Terezy Maxové dětem. Čip, který je podmínkou účasti, jednak počítá uběhnuté nebo ušlé kilometry a zároveň umožňuje opakovanou účast po celou dobu trvání akce. Navíc také pomáhá. Čip stojí pro dospělého 200 Kč, pro dítě do 12 let 100 Kč a jeho koupí podpoříte charitativní aktivity nadace. Čip je možné zakoupit buď on-line na www.teribear.cz nebo v místě konání akce – kdykoli od 5.9 do 14.9. Každý z účastníků si též může vybrat, na jaký konkrétní příběh půjde či poběží a tím pro něj získá finanční pomoc. Kompletní seznam příběhů je uveden na www.teribear.cz v sekci Komu pomáháme.

Stejně tak na stránkách www.teribear.cz najdete vyúčtování do koruny všech výtěžků akce z předešlých ročníků.

 

Posláním Nadace Terezy Maxové dětem je pomoc opuštěným a znevýhodněným dětem. Díky štědré podpoře dárců z řad firem a veřejnosti získává finanční prostředky na svou činnost už přes ř dvacet dva let.

 

 

TERIBEAR HÝBE PRAHOU aneb Prima DEN S MEDVĚDEM

 

Kdy: 5. – 14. 9. 2019 – NONSTOP

Kde: Vrch Vítkov. Stanovený okruh měří přibližně 1,5 km.
Jak: Pomocí TERIBEAR čipu se vám budou načítat kilometry dosažené na určeném TERIBEAR okruhu. Kilometry se zaznamenají na vaše elektronické konto, takže máte přehled, jak jste pomohli. Čip za 200 Kč koupíte buď on-line na stránkách www.teribear.cz nebo na startu a tím podpoříte dobrou věc. Styl zdolání trasy nerozhoduje, zda půjdete nebo poběžíte, je na vás, důležitá je touha pomáhat 🙂 Více informací naleznete na www.teribear.cz

Komentáře