Vánoce plné pohody a zdraví

Reklama

Blíží se Vánoce a s nimi obvykle spojovaný shon. Čeká nás vánoční úklid, pečení cukroví, vaření, nakupování dárků a potravin všeho druhu. Tyto činnosti však mohou být pro mnohé z nás velmi stresující.

Často stojíme v předlouhých kolonách v autě, ve frontách v obchodech či se mačkáme na ulici a v dopravních prostředcích v davu lidí. Nic z toho naší psychice příliš nepřidá. Tato stresová zátěž může mít neblahé následky na naše zdraví. Jak se těmto nepříjemnostem vyvarovat a zvládnout Vánoce bez úhony?

Nakupujte dárky včas
Abyste předešli frontám v obchodech a stresu ze šibeničního termínu, do kdy musíte dárek koupit, zkuste se po něčem vhodném poohlédnout o něco dříve než den před Štědrým večerem. V obchodech tak potkáte méně lidí a obsluha bude nejen milejší, ale bude mít možnost věnovat se vám delší dobu.

Rozvrhněte si úkoly
Všechny činnosti, které se chystáte před Vánocemi a během nich provádět, mějte předem pečlivě naplánované. Věci, které jsou akutní a důležité, udělejte mezi prvními a ty snazší si nechejte až na závěr. Vyhnete se tak zmatku a stresu z nedostatku času a ještě ušetříte čas pro zasloužený odpočinek. Zapomenout byste totiž neměli nejen na nákup dárků, ale i na nákup balicích potřeb, na úklid, pečení cukroví, koupi kapra a stromečku a rozeslat vánoční pohlednice či vymyslet originální SMS.

Myslete na svoje zdraví
S rostoucím věkem se zvyšuje riziko zdravotních potíží a s tím je spojené i zvyšování krevního tlaku. Stresová zátěž, kterou před Vánocemi a během nich máme, nám může s tlakem pěkně zamávat. A to i v případě, že jste dosud žádné problémy neměli! Abyste předešli potížím, které vám může vysoký krevní tlak způsobit, pořiďte si do domácnosti kvalitní tlakoměr s Intelli manžetou, která dokáže odstraňovat případné chyby v měření. „Domácí měření se musí provádět podle jasných pravidel a správně, jinak výsledky mohou spíše pacienta stresovat a situaci zhoršovat. Nezbytným předpokladem je použití kvalitních, klinicky ověřených tlakoměrů vybavených Intelli manžetou (např. OMRON M6 Comfort), které jsou uživatelsky příjemné a na výsledky měření se lze spolehnout,“ vysvětluje kardiolog Doc. MUDr. Michal Vrablík, Ph.D. Pravidelné měření tlaku poslouží nejen jako prevence, ale je také směrodatným údajem pro vašeho lékaře. Hlídejte si své zdraví a prožijte vánoční svátky v klidu a ve zdraví, obklopeni rodinou.

Tip: Pro domácí měření ideálně poslouží tlakoměr OMRON M6 Comfort s Intelli manžetou, která pomáhá odstranit chyby při nesprávném umístění manžety okolo paže. Výhodou je, že ho mohou používat všichni členové vaší domácnosti. Poradna pro vysoký krevní tlak zdarma: www.rady-lekare.cz

Komentáře