Vyrazte na rodinný výlet postřižinským expresem

Poslední květnovou sobotu každoročně vyjíždí z Nymburka parní vlak s názvem Postřižinský expres. Letos tento den vychází na 27. května 2017. Můžete se těšit pivní občerstvení a doprovod živé hudby od kapely Třehusk. Vlak bude tažený parní lokomotivou Lízou a letos se vydá přes Lázně Bělohrad, Jičín a skončí opět v Nymburce.

Vše vypukne na hlavním nádraží v Nymburce. Vlak sice vyjede v 8:28 hod, ale na stanici dorazte raději s časovou rezervou. Veselý vlak pojede například přes Městec Králové, Chlumec nad Cidlinou, Starou Paku nebo Jičín. Nejdelší přestávkou bude hodinová pauza kolem poledne na zastávce Lázně Bělohrad. Odtamtud už bude jízda plynule pokračovat zpět do Nymburka, kde vás expres vysadí v 17:26 hod.

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“21024″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“450″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“600″}}]]

Za poslechu hudební skupiny Třehusk si ve vlaku a na zastávkách budete moci vychutnat občerstvení v podobě Postřižinského piva, limonád a teplých jídel, která budou k dispozici v průběhu celého dne. Cena celodenní jízdenky je 250 korun za dospělého, pro děti (6-15 let) 150 korun. Malé děti do 6 let mají projížďku zdarma, avšak bez nároku na sedadlo.

Jízdenky je možné zakoupit v Pivovaru Nymburk nebo na osobní pokladně železniční stanice Nymburk hlavní nádraží. S nákupem ale neotálejte. Jízdenka totiž slouží zároveň jako místenka, proto je jejich počet omezen dle kapacity vlaku.

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“21025″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“376″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“600″}}]]

Zdroj: Pivovar Nymburk

Komentáře