Vytvořte si přání plné lásky nejen pro maminky

Buďte kreativní a vytvořte si originální přáníčko pro radost.

Blíží se Den matek, což takhle udělat mamince radost a vlastnoručně jí vyrobit originální přání? Anebo chcete prostě udělat něco hezkého pro toho, koho máte rádi? Zde je návod na univerzální přáníčko, které svého příjemce rozhodně potěší.

„Vyrábění přáníček už dnes rozhodně není jen dětskou záležitostí. Na našich kreativních kurzech, kde se zaměřujeme na tvoření s papírem, textilem i dalšími materiály, pozorujeme, že je to trend. Lidé už nechtějí svým blízkým přát jen pomocí sociálních sítí, ale vrací se ke klasickým pomůckám, díky nimž si obdarovaní mohou uchovat nádherné vzpomínky,” říká Martina Linková z kreativního portálu a dílny Aladine.cz.

Budete potřebovat:
– Sadu razítek StampoTextile, Květinový věnec. Tato sada velkých razítek je určena především na textil, ale využijete ji i na papír a další materiály. Koupíte za 380 Kč.
– Rychleschnoucí inkousty IZINK. (Podušky o velikosti 5×5 cm v různých barvách koupíte za 69 Kč.)  Koupíte za 360 Kč.
– Samolepicí kamínky Capsule Red Hot koupíte v sadě 104 ks za 42 Kč (k dostání jsou i další barvy).
– Vodní štětec anebo vychytanou novinku štětec s nádržkou na vodu, které zaručí, že se vám voda nikdy nerozlije, a s nimiž se dají dělat zajímavé efekty. Sadu 3 ks pořídíte za 290 Kč.
– 3D lepicí čtverečky, které za 32 Kč.
– Bílý papír vyšší gramáže, barevný papír, nůžky, lepidlo.

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“19370″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“426″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“600″}}]]

Návod:
1. Z bílé čtvrtky papíru si vystřihněte čtverec o rozměru 14x14cm. Vybrané barvy podušek si otiskněte na nesavý podklad (akrylový blok nebo hladká kachlička). Pomocí vodního štětce dejte na každý otisk barvy postupně trochu vody a rozpijte ji na daný čtverec papíru. Každou barvu dejte dvakrát, vždy naproti sobě. Nechte zaschnout.

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“19366″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“450″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“587″}}]]

2. Do nachystaného barevného základu začněte razítkovat černou poduškou základ věnečku. Postupně natiskněte do připraveného věnečku barevnými poduškami další motivy ze sady.

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“19367″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“450″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“459″}}]]

3. Na kousek bílého papíru natiskněte motivy, které chcete mít 3D. Z bílé čtvrtky si připravte základ přání o rozměru 15x15cm, barevný podkladový papír 14,4×14,4cm. Vystřihněte si natištěné motivy a napište či natiskněte text, který chcete mít na přání, a podlepte 3D lepicími čtverečky.

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“19368″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“450″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“449″}}]]

4. Vše postupně přilepte na základ přání – natištěný věneček na barevný základ a ten poté na základ přání. Dozdobte kamínky a máte hotovo.

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“19369″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“450″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“600″}}]]

Zdroj: Návod pro www.aladine.cz  připravila Gábi „Peslik“ Pešlová

Komentáře